PDA

View Full Version : گرفتن ساعت یک کامپیوتر در شبکه

Himalaya
سه شنبه 01 بهمن 1387, 16:03 عصر
سلام...تو یه شبکه من میخوام از طریق یه کامپیوتر ، ساعت یه کامپیوتر دیگه رو به دست بیارم...با این فرض که ip اون کامپیوتر رو میدونم...چیکار باید بکنم...ممنون

captain_black81
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 18:32 عصر
سوالتون کاملا بجاست ، منم این سوالو دارم
مورد استفاده اش برای منم اینه که میخوام کلاینت هام موقع روشن شدن ساعتشونو با سرور تنظیم کنن ولی چطوریشو نمیدونم

اگه سوال دوستمونو جواب دادین سوال منم جواب بدین

Xcalivorse
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 18:32 عصر
برای این کار شما باید برای کامپیوتر مقصد یک برنامه بنویسید و روی اون سوار کنید. و سپس درخواست رو به برنامتون بدید

Himalaya
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 12:21 عصر
جناب Xcalivorse (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=38226) راستش تا این جاشو که میدونم ولی چه جوریشو نه نمیدونم...
1 راه دیگه هم وجود داره که نمیدونم چرا درست جواب نمیده...من تو سرور (که میخوام توسط کلاینتها ساعتشو به دست بیارم) از بانک اکسس استفاده میکنم...میتونم توسط دستور select date()
(و تو sql میشه select getdate()) ساعت سیستم رو بخونم و جواب این کوئری رو بگیرم و تو مثلا یک
لیبل نشون بدم ... ولی نمیدونم چرا ساعت و تاریخ سیستم خودم رو نشون میده...البته تو یه مقاله خوندم
که اگه رو سرور sql نصب باشه توسط دستوری که گفتم میشه ساعت سرور رو خوند(چون رو سرور sql ندارم امتحان نکردم) ولی تو اکسس که نشد...حالا مشکل چیه نمیدونم...ممنون میشم کمکم کنید

linux
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 20:54 عصر
سلام...تو یه شبکه من میخوام از طریق یه کامپیوتر ، ساعت یه کامپیوتر دیگه رو به دست بیارم...با این فرض که ip اون کامپیوتر رو میدونم...چیکار باید بکنم...ممنون

می توانید از NTP استفاده کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Network_Time_Protocol
می توانید خودتان یک برنامه سرور بنویسد که روی یک پورت خاص ساعت را ارسال کند

RED-C0DE
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 23:49 عصر
من تو سرور (که میخوام توسط کلاینتها ساعتشو به دست بیارم) از بانک اکسس استفاده میکنم...میتونم توسط دستور select date()
(و تو sql میشه select getdate()) ساعت سیستم رو بخونم و جواب این کوئری رو بگیرم و تو مثلا یک
لیبل نشون بدم ... ولی نمیدونم چرا ساعت و تاریخ سیستم خودم رو نشون میده.

شما به چه صورت دارین اینکارو انجام میدین؟