PDA

View Full Version : شبح داده ای ( data phantom )

littledemon
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 16:50 عصر
با سلام
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد شبح داده داره ؟ (من جستجو کردم چیزی دستمو نگرفت)من نمیدونم اصلا این بحث مربوط به دیتا بیس هست ؟ یه منبع خوب میخوام .اگه لطف کنید ممنون میشم .:خجالت:

Microsoft.net
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 01:06 صبح
بله مرتبط با پایگاه داده است . phantom یک نوع مشکل (Problem) در بحث همروندی پردازشها در پایگاه داده است . فرض کنید شما select ای رو از یک جدول زدید و مثلا رکوردهای 1و2و3 رو خوندید و در سمت کلاینت یکسری محاسبات رو اینها انجام دادین تو همین اثنا که در حال محاسبات هستید 4 تا رکورد دیگه هم به این جدول اضافه میشه . مشکل اینجا بروز میکنه که وقتی مجددا select رو انجام میدید و محاسبات رو میگیرین عددهای متفاوتی بدست میاد اصطلاحا این 4 تا رکورد که من مثال زدم رو میگن شبح داده ای .

littledemon
یک شنبه 06 بهمن 1387, 08:53 صبح
اهان پس !!!
اینطوریه ، خوب اون وقت این مشکل فقط تو همین بعد صورت میگیره؟ یا در ابعاد دیگه هم تاثیراتی داره داخل بانک؟منظورم اینه که به همین نوع مشکل ختم میشه یا این یکی از انواع مشکلاتی هست که به وجود میاره ؟
جالبه دوست دارم بیشتر بدونم. منبع مناسبی سراغ دارید ؟
میخوام یه مطالعه کلی داشته باشم. ممنون

Microsoft.net
جمعه 11 بهمن 1387, 18:25 عصر
والا این بحث جزو سرفصل کارشناسی ارشد گرایش نرم افزار هست و توی کارشناسی مطرح نمی شه اصلا .
اینجور مطالب بحثهای کاملا تئوریک و به قول معروف دانشگاهی هستند و بیشتر باید توی کتابهای مرجع دنبالش باشی ، مثلا کتاب ویرایش جدید 2007 آقای C.G.Date اینو تو یکی از فصلهاش مورد بحث قرار داده . فقط سعی کن حتما ویرایش جدید کتابو بخونی چون نسبت به ویرایش های قدیمی تر فرقهای زیادی کرده

AminSobati
جمعه 11 بهمن 1387, 22:41 عصر
اهان پس !!!
اینطوریه ، خوب اون وقت این مشکل فقط تو همین بعد صورت میگیره؟ یا در ابعاد دیگه هم تاثیراتی داره داخل بانک؟منظورم اینه که به همین نوع مشکل ختم میشه یا این یکی از انواع مشکلاتی هست که به وجود میاره ؟
جالبه دوست دارم بیشتر بدونم. منبع مناسبی سراغ دارید ؟
میخوام یه مطالعه کلی داشته باشم. ممنون

دوست عزیزم چهار نوع مشکل در همزمانی کاربران بوجود میاد:

1) Lost Updates
2) Dirty Read
3) Non Repeatable Read
4) Phantom Data

میتونین همین عبارات رو بعنوان کلمه کلیدی در اینترنت مورد جستجو قرار بدین