PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط کریستال ریپورت با دیتابیس موجود در SQL Server

reza_mn
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 00:44 صبح
با سلام
میخواستم دوستان در مورد ایجاد ارتباط صحیح کریستال رپورت با دیتابیس MDF رو توضیح بدن. من میتونم کانکشن ایجاد و تیبلها و فیلدها رو برای قرار دادن در گزارش بیارم ولی بعد از اجرای گزارش ، خطا میده .Data Source
از کریستال رپورت 8.5 استفاده میکنم و بانک اطلاعاتی هم رو SQL 2000 هستش.

sara_teh
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 07:39 صبح
ميشه روش كار رو به من هم بگين كه تا الان چكار كردين من هم اين مشكل رو دارم مثل اينكه شما از من جلوتر هستين ممنون

sh2007
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 07:56 صبح
ايا sql 2000 روي سيستم نصبه
اگه نصبه توي database expert با ايجاد كانكشن جديد ado مي تونيد از اتصالات اسكيو ال استفاده كنيد

noorsoft
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 08:07 صبح
شما دقیقا اون خطایی که میده را بزارین تا بیشتر بتونبم کمک کنیم

reza_mn
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 12:14 عصر
شما دقیقا اون خطایی که میده را بزارین تا بیشتر بتونبم کمک کنیم
عرض کنم اول یه پیام خالی میده با عنوان پنجره Database Error . !!
اوکی میکنم این پیغام رو میده
ُserver has not yet been opened
ولی تو دیزاین تایم ، تیبل و فیلدها جهت استفاده در گزارش رو کامل نشون میده !

mpmsoft
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 17:35 عصر
دوست عزیز کدی که توسط اون به کریستال Datasource پاس می دید و اون رو نمایش می دید رو قرار بدید تا بررسی کنیم

reza_mn
جمعه 04 بهمن 1387, 13:37 عصر
وقتی که یک کریستال رپورت به برنامه اضاضه میکنم، ویزاردی جهت تنظمیات و برقراری ارتباط با دیتابیس نمایش داده میشود.
1: در قسمت تنظمیات دیتا سورس ، با انتخاب Project و سپس ADO and OLE DB یک کانکشن ایجاد میکنم ( نوع OLE Provider را Microsoft OLE DB Provider for SQL Server انتخاب میکنم ، در مرحله بعد فقط قسمتSelect Database on the server رو مثلا به Northwind تغییر میدم .) گزینه Test Connection هم صحت برقراری ارتباط رو تائید مکینه.
2 : در قسمت مربوط به رکورد ست : object type رو table انتخاب و مثلا orders رو به عنوان تیبل انتخاب کرده و تمامی فیلدها رو به گزارش اضافه میکنم ، و Finish.

حال در قسمت چپ پنجره مربوط به دیزاین رپورت ، تیبل و فیلدهای انتخاب شده رو نمایش میده و هم در خود Detail Section گزارش .
ولی وقتی برنامه رو اجرا میکنم همون خطایی رو میده که قبلا اشاره شد.
نمیدونم آیا دوباره باید کدی نیز به آن اضافه بشه یا نه ؟ چون من از کدی استفاده نکرده ام.
ضمنا باز از دوستان بابت راهنمایی شون تشکر میکنم . ( قبلی ها و بعدی ها !:لبخندساده: )

m_vb1386
شنبه 05 بهمن 1387, 08:15 صبح
شما يك كامند باتون به فرمتون اضافه كنيد و كد زير رو توش بزارين

Private Sub Form_Load()
Dim crapp As New CRAXDRT.Application
Dim crrept As New CRAXDRT.Report
Set crrept = crapp.OpenReport(App.Path & "\report_ezaf.rpt")
CRViewer91.ReportSource = crrept
CRViewer91.ViewReport
CRViewer91.EnableGroupTree = False
CRViewer91.Zoom 135
End Sub
Private Sub Form_Resize()
CRViewer91.Top = 0
CRViewer91.Left = 0
CRViewer91.Height = ScaleHeight
CRViewer91.Width = ScaleWidth
CRViewer91.Refresh
End Sub
Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
Set crapp = Nothing
Set crrept = Nothing
End Sub

reza_mn
شنبه 05 بهمن 1387, 18:11 عصر
میبخشی دوست عزیز ، این فایل report_ezaf.rpt چیه ؟ چطور ایجادش کنم ، یه توضیحی لطف کنین ممنون میشم.

m_vb1386
یک شنبه 06 بهمن 1387, 10:45 صبح
اين همون فايل كريستال ريپورت هست كه ازش استفاده ميشه براي ريپورت گيري

reza_mn
یک شنبه 06 بهمن 1387, 12:17 عصر
خب اینجوری چطور تو Run Time شرط برای محدوده گزارش تعیین کنیم ؟

reza_mn
یک شنبه 06 بهمن 1387, 22:19 عصر
همچنان به راهنمایی دوستان نیازمندیم !

m_vb1386
دوشنبه 07 بهمن 1387, 08:14 صبح
تو كريستال هم ميشه برنامه نويسي كرد يك نمونش هم شبيه به دستورات بيسيكه من خيلي تو كريستال وارد نيستم ولي ميدونم ميشه

reza_mn
دوشنبه 07 بهمن 1387, 18:16 عصر
دوست عزیز m_vb1386 ضمن تشکر از شما ، چون برنامه تحت وی بی 6 نوشته شده باید شرطهای گزارشگیری نیز در آن کنترل شود .
دوستان دیگه تا به حال با این مورد برخورد نکرده اند؟ لطفا راهنمایی کنید.:افسرده:

m_vb1386
سه شنبه 08 بهمن 1387, 08:04 صبح
اگه بازهم مشكلت حل نشد از فيلد هاي پارامتري و يا كامندها تو كريستال استفاده كن و مقادير رو بصورت پارامتري به كريستال بده و يا از همون كامند ها استفاده كن براي اطلاعات بيشتر ميتوني به بخش كريستا ريپورت همين سايت مراجعه كني

reza_mn
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 01:59 صبح
مشکل برای گزارشهای استاتیک ( فقط برای نمایش همه رکوردهای موجود ) حل شد ولی اینکه بتونیم شروط کاربر را برای گزارشگیری اعمال کنیم هنوز خیر. و چون مربوط به وی بی میشه نخواستم در قسمت مربوط به کریستال رپورت مطرح کنم.
نمیدونم عزیزان برنامه نویس برای گزارش گیری از SQL Server از چی استفاده میکنن ؟ لااقل تو این قسمت ما رو راهنمایی کنن.