PDA

View Full Version : سوال ابتدايي در مورد دلفي7

rosana
جمعه 04 بهمن 1387, 13:25 عصر
سلام دوستان
من توي جستجوهايي كه براي يافتن پاسخ سوالم داشتم با انجمن آشنا شدم.
من يك برنامه تو دلفي7 دارم و ميخوام اونو export كنم و به استادم نشون بدم , ولي نميدونم چه جوري ميشه برنامه نوشته شده رو از دلفي استخراج كرد و براي فايل exeش آيكن گذاشت و توضيحات نوشت , لطفا راهنماييم كنيد كه چه جوري برنامم رو از دلفي استخراج كنم و براش آيكن بذارم؟
لطفا نگيد قبلا جواب داده شده چون گشتم ولي چيزي پيدا نكردم كه اونم به خاطر مبتدي بودنمه:ناراحت:
ممنون از راهنمايياتون

مهران موسوی
جمعه 04 بهمن 1387, 13:46 عصر
ادرس زير رو در منو دنبال كنيد :

Project > Compile

براي ايكن :

Project > Options

rosana
جمعه 04 بهمن 1387, 14:52 عصر
ممنون از راهنماييتون
ولي براي گذاشتن ايكن براي فايل اجرايي برنامم چيزي نفهميدم ,تو كدوم قسمت و سربرگ option بايد ايكن رو انتخاب كنم.
لطفا بيشتر راهنماييم كنيد.
سپاسگذارم

#target
جمعه 04 بهمن 1387, 19:46 عصر
سلام
مسیر زیر رو انتخاب کنی برای فایل اجراییت آیکن مشخص قرار میده
Project > options و بعد تب application در قسمت Load Icon کلیک کن و فایل آیکنت رو انتخاب کن
در بخش Title هم میتونی تیتر برنامه رو بذاری
در تب Version Info هم میتوانی اطلاعات مربوط به ویرایش برنامه رو بذاری (این اطلاعات بعد از ایجاد فایل اجرایی در بخش Version از Properties قابل مشاهده است

هر باز هم که روی دکمه Run از منوی Run کلیک کنی فایل اجراییت در پوشه پروژه ایجاد میشه

اگر نمیدونی پوشه پروژه کجای میتونی یک دانه جدید ایجاد کنید برو به منوی فایل و سپس Save Project As رو بزن یک پوشه مشخص انتخاب کن و Save رو بزن در اینجا برای فایل هایی که نوعشون از نوع Delphi Unit هست و نامشون معمولا بصورت Unit1 Unit2 , ... هست تغییر نام نده ولی وقتی پنجره Save ای باز شد که ازت خواست فایل Project رو ذخیره کنی در قسمت نامش بجای اسم پیش فرضش که معمولا Project1 هست نام برنامه خودتو بنویس وsave را بزن حالا یکبار دیگه برنامتو Run کن اگر بری داخل همون پوشه میبینی فایل اجراییت با نامی که در زمان Save کردن به پروژه دادی ساخته شده که این همون فایل Export شده اجرایی هست <>

rosana
شنبه 05 بهمن 1387, 19:16 عصر
سلام دوستان
من پروژم رو تو مسير ديگري (save project as) ذخيره كردم ولي هيچ كدوم از فرمهام تو پوشه و مسير جديدم نيستن, فقط exe برنامه , my_program با آيكن دلفي , my_program.cfg و my_program.dof تو پوشه جديد قرار دارن , در صورتي كه من 8 تا فرم تو برنامم دارم كه هيچ كدوم تو مسير جديد ذخيره نشدن
لطفا راهنماييم كنيد.
خواهش ميكنم جوري توضيح بدين كه متوجه بشم چون تازه كار با دلفي رو شروع كردم
سپاسگذارم

SYNDROME
یک شنبه 06 بهمن 1387, 06:34 صبح
همین که برنامه را یک بار دیگر اجرا کنی فایل exe در مسر جدید ایجاد می شود.در شاخه قبلی شاید فایلهای temp داشته باشی و نبودن آنها جلوی اجرای برنامه را نمی گیرد.موفق باشید

#target
یک شنبه 06 بهمن 1387, 11:36 صبح
به مسیر زیر برو شاید پیدا کنی
C:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects

اگه پیدا نشد هر کدام از فرمها رو یکی یکی از داخل محیط دلفی انتخاب کن و برو File و بعد Save As حالا تک تک فایل ها تو مورد نظر Save کن

#target
دوشنبه 07 بهمن 1387, 18:35 عصر
فایل my_program را اگر با Notepad باز کنی در قسمت مطابق زیر آدرس فایل فرمات هست
uses
Forms,
Unit1 in 'Unit1.pas' {Form1},
Unit2 in 'Unit2.pas' {Form2},