PDA

View Full Version : خروج اطلاعات از ديتابيس به يك فايل txt

رحمانیان
سه شنبه 05 فروردین 1382, 20:08 عصر
سلام خدمت همه
من بانکی نوشته ام و می خواهم اطلاعات آن بانک را در یک فلاپی ذخیره کنم به طوریکه با برنامه ای مثل ورد یا ویراستار دیگری باز شود چه پیشنهاد می کنید
2- می خواهم بین فیلدها خط جدا کننده باشد چه کاری انتجام دهم
با تشکر

Hidarneh
چهارشنبه 06 فروردین 1382, 14:41 عصر
اول اینو بگم که من هیچ نسبتی با نویسندگان ReportBuilder ندارم :wink: ولی انصافا کامله و جواب سوال شما هم همونجاست . یه بخش AllowSavetoArchive داره که با اون این کار دوم رو می تونی بکنی و با ExtraDevice که جدا از ReportBuilder هست ولی روی اون نصب میشه می تونی نتیجه رو توی فایل doc هم ذخیره کنی

Inprise
پنج شنبه 07 فروردین 1382, 11:47 صبح
دوست عزیز

روشهای متعددی وجود داره مثل همین روشی که این دوستمون این بالا گفت . اما اگر بخواهی اینکار رو خودت با کد نویسی انجام بدی به نظرم ساده ترین راهش اینکه که همین الان نوشتم دیگه اینکه تنظیمش بکنی و برای بروز خطاها مکانیسم خاصی در نظر بگیری و ... به عهده خودت . فقط خواستم ایده بگیری ...

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var i:integer;
f:textfile;
begin
assignfile(f,'c:\db.txt'); // takhsis e file
for i:=0 to pred(table1.FieldCount) do
writeln(f,table1.Fields[i].DisplayText+'--');
writeln(f,#13#10); // neveshtan e esme filed ha
while NOT table1.Eof do begin
for i:=0 to pred(table1.FieldCount) do
writeln(f,table1.fields[i].AsString+'--');
writeln(f,#13#10); // neveshtan e record ha
end;
end;

prog_2005
دوشنبه 16 خرداد 1384, 13:53 عصر
چگونه تصاویری که در بانک ذخیره کردام به دیسکت انتقال دهم

Touska
دوشنبه 16 خرداد 1384, 18:14 عصر
شما اصلا می توانید محتوای بانک خود را به یک فایل Excel یا Word منتقل کنید.

موفق باشید :flower:

majid_afra222
دوشنبه 16 خرداد 1384, 23:45 عصر
سلام
در ادامه فرمایشات جناب Inprise عزیز.
اول اینکه موردی که برای ارسال اطلاعات به یک فایل متنی را گفتید با یک query ساده نیز قابل حل است.
در پرس و جوی مورد نظر تنها یک خروجی متشکل از تمام فیلدهای مورد نظر ایجاد کنید.
در مورد ارسال تصاویر نیز به نظر استفاده از xml بهترین گزینه و ساده ترین آن می تواند ‌باشد.

و همون طور که جناب Touska عزیز هم فرمودن
شما در صورت دسترسی به سرور sql به راحتی می توانید با استفاده از ابزار Import/Export اطلاعات مورد نظر را به هر فرمتی که خواستید٬ ارسال کنید.
در ضمن می توانید از طریق برنامه نویسی نیز از امکانات dts خود sql server نیز برای ارسال اطلاعات٬‌کمک بگیرید.

mshadi
یک شنبه 25 مرداد 1388, 18:29 عصر
سلام
من کدی که inprise گفته بود را نوشتم اما متاسفانه از قسمت writeln خطا میگیره
ضمنا اطلاعاتی که من میخوام از بانکم انتقال بدم محتوی فیلد شماره حساب بعد از آن 4 تا صفر بزاره و بعد هم فیلد مبلغ را نشان بده
لطفا اگر کسی میدونه باید چیکار کرد راهنمایی کنه
ممنونم

McMilad
یک شنبه 25 مرداد 1388, 18:59 عصر
البته جناب inprise از استايد قديمي برنامه نويس دات كام هستن ولي اين كد با حلقه for و while اردر زماني بالايي داره در ضمن شما تو حلقه هاي تو در تو اسم متغيير حلقه ها اگه يكي باشه،‌اين حلقه تو شمارش قاطي نميكنه؟؟؟
من واسه انتقال ركورد ها به فايل متني و يا برعكس از فايل متني به ديتابيس يه چيزي ديده بودم كه دقيق يادم نيست خودتون بگرديد اگه پيدا نكرديد من برم سورس اون برنامه قديمي رو در بيارم ببينم چي بود
از يه چيزي به اسم for xml auto استفاده كرده بودم و كل ركوردها رو ريخته بودم توش
بعد شما با يه فايل xml كار كني و اونو خوشگل كني با "--" و غيره سربار خيلي كمتري داري

McMilad
یک شنبه 25 مرداد 1388, 18:59 عصر
راستي
سلام جناب اينپرايز
مشتاق ديدار....
چند سالي بود نديده بودمتون.....

McMilad
یک شنبه 25 مرداد 1388, 19:00 عصر
راستي
سلام جناب اينپرايز
مشتاق ديدار....
چند سالي بود نديده بودمتون.....