PDA

View Full Version : pub2000,sub2005,login error

dorna1985
دوشنبه 07 بهمن 1387, 11:35 صبح
سلام
زمانی که در طرف2005 (interprise edition on windows server2003)یک transactional publicationتعریف کرده و subی از 2000 یا 2005 برای اون تعریف می کنم مشکلی نداره ولی زمانی که publication رو برای 2000 تعریف میکنم و بعد در سرور2005 برای publication موردنظر یک subتعریف میکنم عمل replication صورت نمیگیره و پیغام زیر در مرحله distribution to subscriber ظاهر میشه(distribution در طرف publication است)
Login failed for user 'NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON'.
در حالیکه ssaها در هر دو طرف run است و برای تعریف sub سرورش رو با sql authontication و با User,passدرست sa معرفی میکنم؟؟؟؟
و این کارو در مورد چندتا سرور دیگه و مدهای sqlیا windows و برای user,passهای مختلف(معادل admin) تست کردم ولی همچنان همین خطا رو میده.
در sql2000 در تعریف publication مرحله agent security وجود نداره، آیا به این مساله مربوط میشه؟

یک سوال دیگه و کمی مرتبط
چطور می تونم یک سرور2000 در اینترنت رو از طریق اسمش و نه ipدر sql2005 رجیستر کنم(دسترسی remoot از کجا فعال می شه؟)

dorna1985
دوشنبه 07 بهمن 1387, 13:55 عصر
مشکل در مرحله تست از طریق تعریف یک accountواحد برای startشدن sq sertver agentها حل شد ، اما مساله اینجاست که در واقعیت سرورها با یک user واحد loginنمی شوند و این برای اجرای اتوماتیک replication ها و بکاپ ها مشکل ساز خواهد بود(ssa start).یعنی واقعا اینکار از طریق local account امکانپذیر نخواهد بود؟ پس چرا در عکس این مساله(از 2005 به2000) مشکلی نداریم؟
و باز
چطور می تونم یک سرور2000 در اینترنت رو از طریق اسمش و نه ipدر sql2005 رجیستر کنم تا بشه درمحیطmanagement studio ،بر replicationها مدیریت کرد.(دسترسی remoot از کجا فعال می شه؟)

dorna1985
سه شنبه 08 بهمن 1387, 14:25 عصر
جواب سوال دومم هم این بود
چون مشکلی در رجیستر کردن از طریق Ip نداشتم، می شد نتیجه گرفت که تنظیمات Remoot و tcp\ipو port هیچ ایرادی نداشته.
برای حل مساله در C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
ip و نام سرور مورد نظرو اضافه کردم.