PDA

View Full Version : سوال: تریگری برای ذخیره تغییرات ساختار کل دیتابیس

مرتضی حمزه ئی
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 09:56 صبح
با سلام خدمت دوستان
یک سوال دارم خدمت شما عزیزان میخوام ببینم میشه یک تریگر تعریف کرد که کل تغییرات دیتابیس داخل اون تریگر تنها نوشته بشه حالا علت سوالم اینه که یک دیتابیس دارم که چند نفر داریم روی اون دیتابیس کارمیکنیم هرکسی هم بصورت single کار میکنه وروی شبکه دیتابیسمون نیست واز طرفی هر کدام یک مکان دور ازهمدیگر هستیم داخل دیتابیس چند تاسیستم طراحی شده وهرکسی داره با جداول خودش کارمیکنه ولی تغییر بعضی ازجداول برای بقیه سیستمها تاثیرگذار هست وباید طرف مقابل نیز بدونه از طریق backup یا script یا export بنظر میاد نشه چون هرکدام دارند جداول تغییرمیدن حالا با این اوصاف میخوام ببینم میشه یک تریگر نوشت که به ازای تغییرات ساختاری جداول داخل یک جدول کمکی که طراحی کرده ام وداخل اون نام جدول و نام فیلد ونوع تغییر داخل اون ثبت میشه را ریخت یعنی نیام به ازای هرجدول این تریگر را بنویسم وبگم برو داخل اون جدول کمکی insert یا update یا delete کن میخوام ببینم میشه از sysobjects برای تمام جداول با دستور cursor یکی یکی جداول را بخونم وعمل انجام بشه ولی چطوری این تریگر رابرای تغییرات ساختاری برای همه بدون تک تک نویسی فعال کنم سواله ومبهمه امیدوارم سوالم مبهم نباشه ممنون میشم کمک کنید

AminSobati
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 10:28 صبح
سلام دوست عزیزم،
در نسخه 2005 میتونین از DDL Trigger برای ذخیره تغییرات ساختاری استفاده کنین. برای ثبت تغییر روی رکورد جداول هم Trigger روی هر جدول لازمه

مرتضی حمزه ئی
چهارشنبه 09 بهمن 1387, 10:45 صبح
آقای ثباتی با سلام خدمت شما
امیدوارم همیشه موفق باشی عزیزم من سوالم اینه که آیا میشه یک job تعریف کنی که به ازای تغییر ساختار هریک ازجداول داخل دیتابیس بطور اتوماتیک اون job فعال باشه وداخل اون job معلوم بشه کدام جدول تغییر کرده بدون اینکه بخواهی برای هر جدول تریگر تعریف کنی بیشتر به این معنی هست که یک جوری تغییر ساختاری کل دیتابیس رامیخواهم لحظه ای ثبت کنم آیا همچین چیزی وجود داره شرمنده تم آقای ثباتی