PDA

View Full Version : کار با قلم نوری توسط MS Tablet PC

mba11195
جمعه 11 بهمن 1387, 23:04 عصر
با سلام
من می خواهم که با اکتیو ایکس مربوط به MS tablet pc برای استفاده از قلم نوری کار کنم به راحتی این اکتیو ایکس رو در دلفی 2007 نصب کرده و استفاده می کنم ولی هر کاری می کنم نمی تونم حاصل نوشته رو به صورت فایل با فرمت gif ذخیره کنم هیچ مطلبی هم پیدا نکرد :افسرده::ناراحت::گریه:
کد مربوط به #C به صورت زیر است.

if (ic.Ink.Strokes.GetBoundingBox().IsEmpty)
{
MessageBox.Show("Unable to save empty ink in Gif persistence format.");
}
else
{
FileStream gifFile;
byte[] fortifiedGif = null;

gifFile = File.OpenWrite("c:\\test.gif");

// Generate the fortified GIF represenation of the ink
fortifiedGif = ic.Ink.Save(PersistenceFormat.Gif);
// Write and close the gif file
gifFile.Write(fortifiedGif, 0, fortifiedGif.Length);
gifFile.Close();
}
}
اگه کسی می تونه یه کمکی به من بکنه ممنون می شم :تشویق:

vcldeveloper
شنبه 12 بهمن 1387, 05:18 صبح
در دلفی 2007 بصورت پروژه دات نت استفاده کردید، یا پروژه Win32؟ چون این کدی که شما نوشتید، مربوط به فضای نام Microsoft.Ink در Class Library دات نت هست، و این کلاس ها در سطح Win32 وجود ندارند. اگر از پروژه دلفی دات نت استفاده می کنید، می تونید این کدها را به همین شکل استفاده کنید، فقط Syntax آن را از #C به دلفی تبدیل کنید، چون این کلاس ها در Class Library تعریف شدند، و همه برنامه های دات نتی می تونند به آنها دسترسی داشته باشند (البته دات نت فریم ورک 3.0 و روی ویستا). در اون کد برای ذخیره به فرمت GIF هم از تکنیک خاصی استفاده نشده، و از قابلیت Class Library دات نت استفاده شده.

اگر پروژه شما Win32 هست، و برای کار با قلم نوری از ActiveX خاصی که روی Win32 کار میکنه استفاده می کنید، و فقط مشکلتان ذخیره تصویر به فرمت GIF هست؛ یا خودِ آن ActiveX قابلیت ذخیره با فرمت GIF را دارد و باید به مستنداتش نگاه کنید، یا ActiveX مربوطه تصویر را به فرمت دیگه ایی (مثلا BMP ذخیره میکنه)، و شما باید آن را به GIF تبدیل کنید، که در اون صورت کامپوننت هایی برای این تبدیل وجود دارند.

sun
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 18:22 عصر
منم میخوام از قلم نوری تو برنامم استفاده کنم ولی متاسفانه activex MS tablet pc تو delphi7 نصب نمیشه و error میده میشه لطف کنید منو راهنایی کنید . باتشکر از دوستان

vcldeveloper
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 19:39 عصر
activex MS tablet pc تو delphi7 نصب نمیشه و error میده
چه خطایی؟!

sun
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 20:14 عصر
IInkDisp = dispinterface;
MSINKUTLib_TLB.pas identifier redeclared IInkDisp
مثل اينكه نمي تونه يونيت مربوطه رو كامپايل كنه
مرسي از شما دوست عزيز

vcldeveloper
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 13:30 عصر
IInkDisp = dispinterface;
MSINKUTLib_TLB.pas identifier redeclared IInkDisp
ببینید آیا قبل از خطی که مشخص شده، آیا IInkDisp یک بار تعریف شده؟ اگر آره، می تونید خط IInkDisp = dispinterface را حذف کنید.

sun
جمعه 07 فروردین 1388, 14:43 عصر
بله حق با شماست در جايي IInkDisp = interface تعريف شده ولي وقتي اين خط حفظ كردم با چند مورد ديگه مثل اين برخورد كردم كه همه رو حذف كردم در نهايت كامپايل شد ولي درست كار نمي كنه
لطفا راهنمايي فرماييد با تشكراز آقاي كشاورز

sun
شنبه 08 فروردین 1388, 15:30 عصر
آقاي كشاوز و اساتيد محترم التماس دعا دارم

sun
یک شنبه 09 فروردین 1388, 19:09 عصر
از دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟؟؟

soheila_1643
سه شنبه 13 بهمن 1388, 09:32 صبح
با سلام. من میخواستم تو C#‎ از قلم وری استفاده کنم. چیکار باید بکنم؟

لطفا راهنماییم کنین.:لبخندساده::لبخندساده:: لبخندساده: