PDA

View Full Version : کتاب خوب برای فایل ها

sang9111
شنبه 12 بهمن 1387, 15:14 عصر
سلام دوستان من دارم یک پروژه انجام می دم که رابطه مستقیم با فایل داره باید اطلاعات خودمو ببرم بالا اگه کسی کتاب خوب برای کار با فایل ها داره باز کردن خوندن فایل های باینری decode کردن و ..... بزاره منون میشم flazx که هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم

sang9111
شنبه 12 بهمن 1387, 15:29 عصر
البته بهتر بود من این سوال در بخش ساختمان داده مطرح می کردم
یک سوال هم از آقا نیما داشتم
مثلا 3dmax یک فرمت خاص با یک ساختار خاص فایل هاش دارن ولی مثلا این فایل ها رو نرم افزار های شرکت های دیگه هم باز می کنن
آیا این شرکت ها کیتی که بشه باهاش فایل ها رو decode کرد و به ساختار فایل پی برد ارائه می دن راه حلش چی
مثلا از روی adob reader چندین نرم افزار ساخته شده قضیه این چی میشه ؟؟:متفکر:

Nima_NF
شنبه 12 بهمن 1387, 15:53 عصر
البته بهتر بود من این سوال در بخش ساختمان داده مطرح می کردم
یک سوال هم از آقا نیما داشتم
مثلا 3dmax یک فرمت خاص با یک ساختار خاص فایل هاش دارن ولی مثلا این فایل ها رو نرم افزار های شرکت های دیگه هم باز می کنن
آیا این شرکت ها کیتی که بشه باهاش فایل ها رو decode کرد و به ساختار فایل پی برد ارائه می دن راه حلش چی
مثلا از روی adob reader چندین نرم افزار ساخته شده قضیه این چی میشه ؟؟
در مورد فرمت های معروف مثل 3ds مشخصات آن (نحوه نوشتن و نحوه خواندن) عمومی هست و هر کسی با دانستن آن می تواند از آن در برنامه خود استفاده کنید.

در سایر موارد شرکت ها SDK برای برنامه خود منتشر می کنند که ورودی-خروجی فایل ها نیز شامل آن است و برای آن توابعی وجود دارد، در هر حال در اسناد این نرم افزار ها نحوه خواندن و نوشتن ذکر شده است و طبق آن باید انجام داد. در مورد Adobe و 3dsmax هم همین طور، همه این محصولات SDK دارد و تقریبا همگی ++C/C هستند.

در مورد کتاب برای فایل ها هم از هر کتابی برای این زبان استفاده کنید به قدر کافی در آن مطالب در مورد فایل وجود دارد.