PDA

View Full Version : اضافه كردن OCX به فايل EXE

meys34
یک شنبه 13 بهمن 1387, 19:23 عصر
با استفاده از روشي كه فايل Manifest رو به فايل EXE اضافه كرديم:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=145306&highlight=style
ميشه فايل هاي DLL , OCX رو هم به برنامه مون اضافه كنيم؟؟؟ بدون اينكه اونارو در حين اجراي برنامه، توي يك فايل بنويسيم و رجيستر كنيم:متعجب:

اگه بدونيم ويبي چه جوري اون Manifiset رو از Resource مي خونه احتمالا ميشه اين كار رو كرد.(در ضمن Type اون Resource ما عدد 24 هستش كسي ميدونه چه جوري اون رو ساختند؟)

اگه اينا نميشه،:عصبانی++: ميشه فايل Jpg رو توي برنامه لود كرد؟؟؟؟(بازم بدون اينكه در حين اجراي برنامه، توي يك فايل بنويسيم و بعد لود كنيم)

masoud.t123
یک شنبه 13 بهمن 1387, 19:50 عصر
سلام دوست عزیز
فکر می کنم با استفاده از فایل های خزینه .res بتوان این کار را کرد.

M 4 J 3 3 D
دوشنبه 14 بهمن 1387, 01:05 صبح
سلام
بله با فايلهاي res ميشه اينكارو انجام داد
هر نوع فايلي رو ميشه در اين روش به فايل exe اضافه كرد مثلا اضافه كردن يك فايل exe به exe برنامه اصلي
ابتدا يه پروژه اصلي رو با وي بي اجرا ميكني سپس فايلي (هر فايلي اجرايي _ ocx يا ...) كه قصد اضافه كردن اونرو داري از VB6 Resource editor ادد ميكني خوب اين از اضافه كردن . فراخواني و سورس نمونه رو هم تا چند ساعته ديگه برات مينويسم و آپ ميكنم
فعلا

M 4 J 3 3 D
دوشنبه 14 بهمن 1387, 01:29 صبح
اين هم سورس همراه با comment که دیگه نتونستم از این ساده تر بنویسم
فکر کنم شما اینو برای Winscok ocx ميخاين؟ّ!!!(اگه اینطوره چرا از API استفاىه نميكنين)
البته اين راه حل هم بد نيست و بي مشكل هم نيست
به هر حال تو اين مورد هر چی که لازمه گفتم
امیدوارم موفق باشید

iranmdp
شنبه 03 اسفند 1387, 01:15 صبح
دوستان عزیز این همه درد سر واسه چی ؟
شما فقط باید یا یک فایل .bat درست کنید یک از دستور کپی ocx مربوطه رو به system32 منتقل کنید وراه دیگه هم اینه که هیچ درد سری رو متحمل نشین و از فایل های ctl که همون ocx ها هستند که نیاز به اضافه شدن هیچ dll و ocx رو ندارند ، برای بدست آوردن اون ها فقط free download ctl file fo vb رو تو گوگل سرچ کنین .
اگه خواستین با bat ها کار کنین سورسش رو تو ضمیمه است :

omid_poyan
چهارشنبه 11 فروردین 1400, 11:06 صبح
احسنت عالی بود استفاده کردم

omid_poyan
چهارشنبه 11 فروردین 1400, 11:07 صبح
اين هم سورس همراه با comment که دیگه نتونستم از این ساده تر بنویسم
فکر کنم شما اینو برای Winscok ocx ميخاين؟ّ!!!(اگه اینطوره چرا از API استفاىه نميكنين)
البته اين راه حل هم بد نيست و بي مشكل هم نيست
به هر حال تو اين مورد هر چی که لازمه گفتم
امیدوارم موفق باشید

عالی بود جواب داد
ممنون