PDA

View Full Version : Encrypt كردن پسورد در asp

kohyar
دوشنبه 14 بهمن 1387, 14:13 عصر
با سلام به همه دوستان
من يك اينترانت با asp طراحي كردم ولي ميخوام كلمات عبور كاربران را كه تو بانك اس كيو ال ذخيره مي كنم بصورت اينكريپت شده باشه كه حتي اگر كسي به بانك دسترسي پيدا كرد نتونه از پسورد كاربران سر در بياره

kashaneh
دوشنبه 14 بهمن 1387, 19:37 عصر
دوست عزیز شما می توانید از کامپننت ASP Encrypt برای اینکار استفاده کنید...

http://www.aspencrypt.com/livedemo.html

موفق باشی

kohyar
شنبه 19 بهمن 1387, 10:06 صبح
با سلام
دوست عزيز ممنون كه جواب داديد
من به سايتش مراجعه كردم ولي بايد كامپوننت رو خريد
ميشه در مورد اينكه من بخوام رو اينترانت اجراش كنم و درباره كار كردن با اون يك كم توضيح بديد
متشكرم

kashaneh
شنبه 19 بهمن 1387, 10:47 صبح
دوست عزیز شما جهت آشنایی و تست این کامپننت از همان سایت سازنده می توانید نسخه 30 روزه آنرا دریافت و اجرا نمایید. به همراه نصب آن، بسته راهنما به همراه کدهای نمونه نصب خواهد شد... جهت استفاده دائم از ان هم (در اینترنت) باید به دنبال سروری باشید که این کامپننت در آن نصب شده باشد... در اینترانت خود نیز چاره ای جز تهیه یک نسخه از ان ندارید یا اینکه سریال نسخه هایی از آن را در اینترنت جستجو کنید... موفق باشید

dr-solomons
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 06:20 صبح
با سلام
md5 رو به همراه asp سرچ كنين

mehdi.mousavi
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 07:55 صبح
با سلام به همه دوستان من يك اينترانت با asp طراحي كردم ولي ميخوام كلمات عبور كاربران را كه تو بانك اس كيو ال ذخيره مي كنم بصورت اينكريپت شده باشه كه حتي اگر كسي به بانك دسترسي پيدا كرد نتونه از پسورد كاربران سر در بياره

سلام.
میتونید از کامپوننت CAPICOM استفاده کنید. این کامپوننت (که فکر میکنم همراه خود Windows باشه، دقیق یادم نمیاد!) کلیه نیازهای شما رو در زمینه Encryption/Decryption پاسخگو هستش. در هر صورت شما میتونید اونو از اینجا Download کنید (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=860EE43A-A843-462F-ABB5-FF88EA5896F6&displaylang=en).

dr-solomons
جمعه 25 بهمن 1387, 22:56 عصر
با سلام
البته مهم اينه كه اين كامپوننت روي هاست نصب باشه
با توجه به اينكه اسكريپتها يه جوري بايد استاندارد باشه كه وي هر هاستي كار كنه بهتر از شبيه ساز md5 در asp كه برگشت ناپذير هم هست استفاده كني

mehdi.mousavi
شنبه 26 بهمن 1387, 11:22 صبح
با سلام البته مهم اينه كه اين كامپوننت روي هاست نصب باشه با توجه به اينكه اسكريپتها يه جوري بايد استاندارد باشه كه وي هر هاستي كار كنه بهتر از شبيه ساز md5 در asp كه برگشت ناپذير هم هست استفاده كني

سلام.
درسته، اگر از الگوریتمهای یک طرفه استفاده بشه، دیگه برگشتی به کلمه اصلی وجود نخواهد داشت و البته که ترجیح داده میشه (در این مورد) به الگوریتمهای دو طرفه (یا برگشت پذیر). اما با توجه به اینکه ایشون گفتن "من یک اینترانت با ASP طراحی کردم"، من پیشنهاد دادم که از CAPICOM استفاده کنن. و الا کامپوننتی که شما اسم بردید به اندازه CAPICOM شناخته شده نیست و گمان نمیکنم روی هر میزبانی در دسترس باشه.

در هر حال، CAPICOM علاوه بر الگوریتمهای دو طرفه، الگوریتمهای Hashing زیر رو هم پشتیبانی میکنه:

SHA1, MD2, MD4, MD5, SHA256, SHA384, SHA512

khadem1386
جمعه 02 اسفند 1387, 12:47 عصر
سلام دوستان می شه چند تا کد سمپل از استفاده از CAPICOM برای الگوریتمهای دوطرفه بگذارید.

یا اگر توی سایت هست من هر چی سرچ کردم نتونستم پیدا کنم.

آیا CAPICOM بطور پیش فرض روی هاستهای رایج توی ایران نصب هست.

چون اگر کومپوننت نصب نباشه دیگه کاری از ما بر نمی یاد.

راستش شما در مورد CAPICOM یک لینک از میکروسافت دادید.
که دلم گرفت چون می دونم که میکروسافت با ASP3 خصومت شخصی بدجور داره و هر چی به asp3 مربوط می شه رو از سایت های معتبرش پاک کرده.
از طرفی همون طور که گفتم ما که دستمون به sever هاست نمی رسه که توش کمپوننت نصب کنیم

با تشکر