PDA

View Full Version : زیبا سازی فرم با vclskin

farzane_fn
دوشنبه 14 بهمن 1387, 14:37 عصر
دوستان عزیز سلام
ممنون می شم اگه نحوه زیبا سازی فرم بوسیله vclskin در دلفی رو به من آموزش بدین (راهنمایی کنین). با تشکر

mafazel
دوشنبه 14 بهمن 1387, 17:05 عصر
با سلام
خیلی ساده است. کامپوننت هاش رو میگیرید و نصب میکنید. دو تا کامپوننت بهتون میده که یکیش SkinData است که یک دونه اش رو روی فرم اصلی برنامه تون میگذارید و مشخصه SkinFile اون رو با مسیر و نام یک فایل اسکین (فایلهای پسوند skn) مقدار میدید. و مشخصه SkinData1.Active رو True تنظیم می کنید. بعد برنامه رو اجرا می کنید.
در زمان اجرا هم برای تغییر اسکین از یک OpenDialog (با فیلتر skn.*) برای انتخاب اسکین توسط کاربر استفاده می کنید و فایل انتخاب شده را به SkinData.SkinFile می دهید.

zman123456
شنبه 26 بهمن 1387, 15:57 عصر
با سلا
من زمانی که از کامپوننت vclskin استفاده می کنم caption فرم اصلی منو هر چیزی که باشه به ttttttttttttttttttt تبدیل می کنه.راه حلش هم اینه که باید در option خود کامپوننت آیتم mainmenu رو false کنم که باعث غیر فعال شدن اثر vclskin روی فرم میشه.
حالا مشکل کجاست.آیا کامپوننتم مشکلی داره یا من بلد نیستم با این کامپوننت کار کنم.

vcldeveloper
شنبه 26 بهمن 1387, 16:42 عصر
حالا مشکل کجاست.آیا کامپوننتم مشکلی داره یا من بلد نیستم با این کامپوننت کار کنم.
مشکل از کرک مربوط به اون کامپوننت هست.

miladnoori67
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 22:54 عصر
در سیستم من وقتی این اتفاق پیش میاد که کپشن فرم رو فارسی میزنم.

zman123456
یک شنبه 18 اسفند 1387, 12:38 عصر
من از یک جایی کامپوننت رو از دوباره دانلود کردم که باحاش یک کامپوننت اضافه بود که وقتی اونو روی فرم می زاری دیگه این مشکل حل میشه.

misoft.ir
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 13:25 عصر
لطفا لینک دانلودش را ایمیل کنید
Mirzaei.6611392@gmail.com