PDA

View Full Version : کمک در درست کردن فرم گزارش طبق فرم پیوست

davood59
دوشنبه 14 بهمن 1387, 19:31 عصر
سلام دوستان،

یک سوال ازتون داشتم؛

یک برنامه نوشتم که حالا نیاز به قسمت گزارش سازی داره.

طبق فرمتی که به من دادند و تصویرش رو هم براتون گذاشتم، من باید فیلدها رو از بانک بگیرم و جلو هر آیتم از قبیل نام، نام خانوادگی ، دستمزد روزانه، حق مسئولیت و غیره بذارم.

http://i42.tinypic.com/msby15.jpg

حالا به نظر شما من از چه نرم افزاری برای درست کردن این گزارش استفاده کنم؟ نرم افزاری باشه که گزینه چاپ هم داشته باشه.

البته طبق چند ساعت جستجویی که انجام دادم دیدم اکثراً از کریستال ریپورت استفاده می کنند، نظر شما چیه؟ من از چی و چجوری استفاده کنم؟

ضمناً آیا برای صفحه A4 و یا نصف A4 یا همون A5 باید جداگانه فرم درست کنم یا اگه در هنگام چاپ کاربر خودش نوع کاغذ رو انتخاب کرد فرم مطابق اون خودش رو تطبیق میده و چاپ میشه؟(که بعید میدونم اینجوری باشه) منظورم اینه که باید نوع کاغذ رو در ابتدای ساخت گزارش انتخاب کنم؟ یا نه؟

با توجه به اینکه برنامه کارش تموم شده و تقریبا قسمت گزارش سازیش مونده ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید.

با تشکر

reza_mn
دوشنبه 14 بهمن 1387, 22:35 عصر
دوست عزیز فرم ساده این گزارش رو میتونید با استفاده از خود گزارش وی بی (Data Report) استفاده کنید.

sh2007
سه شنبه 15 بهمن 1387, 06:52 صبح
از كريستال ريپورت استفاده كني بهتره چون امكانات خوبي داره
اما اگه خواستي دو نوع كاغذ به اين فرم بدي يعني ا4 و آ5 بايد دو تا فايل از كريستال ريپورت ايجاد كني كه هر موقع كاربر نوع كاغذ رو انتخاب كرد اون فايل فراخواني بشه اگه آ4 انتاب كرد آ4 فراخوني بشه و ...

davood59
سه شنبه 15 بهمن 1387, 13:04 عصر
ازتون ممنونم.
یعنی میشه با خود ریپورت VB درست کنم؟ محدودیتهای زیادی نداره؟
ضمناً توی فروم ها هم راجع به دانلودش گشتم ولی چیز آنچنان مفیدی در مورد دریافتش ندیدم، آیا باید سی دی کریستال ریپورت رو از بازار تهیه کنم یا از اینترنت هم میشه گرفت؟ چند وقت پیش توی کتاب جعفر نژاد قمی با عنوان آموزش ویژوال بیسیک (جلد قهوه ای) خوندم که کریستال ریپورت به همراه خود سی دی VB هست؟ یعنی من اشتباه دیدم؟
ضمناً شما که کار کردید میشه لینک دانلودش رو بذارید؟ کدوم نسخش بهتره؟ با تشکر از شما.
ببخشید.

Hossein Bazyan
سه شنبه 15 بهمن 1387, 14:06 عصر
سلام
راحت ترین کار گزارشگیری با خود وی بی 6 است. اما اگه نمیخوای میتونی از شابلون در مایکروسافت ورد استفاده کنی خیلی راحت و بی دردسر در ضمن برتری که مسبت به datareport داره اینه که قبل از چاپ کاربر میتونه گزارش رو تغییر، اضافه و حذف کنه

davood59
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 07:29 صبح
ازتون ممنونم.
من با ورد تقریبا تا حد کاملی آشنایی دارم ولی در خصوص شابلون نه! میشه یه کم واضح تر و یا همراه با نمونه ای توضیح بیشتری بدید؟
با تشکر مجدد

sh2007
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 11:48 صبح
دوست من سلام
بهترين نسخه كريستال براي كار با وي بي 6 نسخه 9.2 مي باشد اين نسخه قابليت شي گرائي در وي بي دارد كه حجم قابل توجهي از كدها را كم مي كند و شما همانند فرم و ... توي پروژه محيط طراحي كريستال رو هم داري پس كريستال ريپورت 9.2 رو استفاده كن و با پتوجه به اينكه حجم اون خيلي بالاست از بازار تهيه كن

موفق باشي

davood59
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 12:57 عصر
کسی در این زمینه سورس و یا مطلبی نداره؟ یه نمونه یا یک مثال که مثل فرم من باشه.
با تشکر

masoud.ramezani
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 15:36 عصر
سلام دوست عزيز

به نظر من از SQL Server Reporting Service استفاده کنيد. زيرا انعطاف بالايي داره و خيلي سريع و راحت کار ميکند.

masoud.ramezani
شنبه 15 فروردین 1388, 11:38 صبح
سلام

مطلبی در این زمینه نوشتم. لطفا ببینید :

SQL Server Reporting Service چیست؟ (http://sqlserver2008.persianblog.ir/post/30/)

فاطمه وطن دوست
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 20:47 عصر
ببینید این نمونه کمکتون میکنه ؟

davood59
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 08:22 صبح
تصاویر خطا

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 09:02 صبح
ظاهرا مشکل به خاطر نبود کنترل6 Microsoft Ado Data Control ِ پس از کامپوننت ها اضافش کنید.

davood59
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 14:24 عصر
لیست خطاها

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 22:47 عصر
برنامه اکتیو ریپورت رو نصب کنید .
اینم لینک برنامه :

http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchName=Activereport&searchExtention=&submitButton=Search&searchmode=2

البته فکر کنم این فایل رو باید دانلود کنید. ( ActiveReport_Pro_2) اکتیو ریپورت ( حرفه ای / 2)

http://www.4shared.com/file/66244661/e6bfc5f6/ActiveReport_Pro_2.html?s=1

Ericestifler1
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388, 14:50 عصر
چرا کسی اینجا جواب میده در حد بالا میگه که باز مخاطب با عرض پوزشش بگه اگه ممکنه بیشتر توضیح بده و دیرتر به نتیجه برسند؟ خوب یا نکه یا اگه میگه بصورت الگوریتم واضع بگه دیگه ...