PDA

View Full Version : سوال: ثبت برنامه و حق کپی رایت

احمد سامعی
دوشنبه 14 بهمن 1387, 20:40 عصر
سلام دوستان
کسی می دونه چطور می شه برنامه ای که تا حالا تو ایران کسی ننوشته ثبت کرد واسه حق کپی رایت ؟؟

quiet_buzz
سه شنبه 15 بهمن 1387, 14:52 عصر
سلام. من دقیق نمی دونم ولی به خاطر دارم که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال غرفه هایی بود برای ثبت ایده ها و نرم افزارهای جدید. اما این که به کجا وابسته بود رو نمیدونم.

مختاری
سه شنبه 15 بهمن 1387, 16:30 عصر
سلام دوستان
کسی می دونه چطور می شه برنامه ای که تا حالا تو ایران کسی ننوشته ثبت کرد واسه حق کپی رایت ؟؟
گاهی استفاده از گوگل سریع تر به جواب میرسه تا پرس و جو. "ثبت نرم افزار" رو سرچ میکردید از این 20-25 کلمه ای که شما و من تایپ کردیم هم سریعتر بود. :چشمک:
البته کلا در نظر داشته باشید که متاسفانه از نظر سیستم قضایی ایران خیلی مسائل نرم افزار واضح نیست و فکر نمیکنم پیگیریش کار آسونی باشه.
http://www.shci.ir/DB/Software/SoftHelp.aspx

احمد سامعی
جمعه 18 بهمن 1387, 23:11 عصر
گاهی استفاده از گوگل سریع تر به جواب میرسه تا پرس و جو. "ثبت نرم افزار" رو سرچ میکردید از این 20-25 کلمه ای که شما و من تایپ کردیم هم سریعتر بود. :چشمک:
البته کلا در نظر داشته باشید که متاسفانه از نظر سیستم قضایی ایران خیلی مسائل نرم افزار واضح نیست و فکر نمیکنم پیگیریش کار آسونی باشه.
http://www.shci.ir/DB/Software/SoftHelp.aspx

منون عزيز من قبل از تايپيك زدن سرچ كردم اين صفحه اي هم كه شما لينك داديد پيدا كردم اما باز نمي شد و خطا و از اين حرفا كه ما ايراني ها با اون عادت داريم واسه همين تايپيك زدم
اما الان خوشبختانه باز شد

از همه منون...:لبخند::قلب:

alicomputer
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 20:11 عصر
من سال پیش یکی از برنانه هام را ثبت کردم که فقط هزینه ثبت آن ده هزار تومان شد و پس از مدتی به من گفتند که برگ ثبت شما آماده شده و باید برای گرفتن آن به تهران بیایید وقتی به تهران رفتیم و برگه ثبت را گرفتم دیدم که روی یک کاغذ a5 نوشته اند که نرم افزار شما در شوارای عالی انفورماتیک به شماره فلان ثبت شده نه مهر سازمان را داشت و فقط یک امضا داشت که اون هم از طرف بود.
ولی به نظر هم نرم افزارت را ثبت کن و هم روی آن قفل بگذار.
*- ثبتش هم شاید یه روزی به کارت اومد-*

احمد سامعی
دوشنبه 31 فروردین 1388, 22:35 عصر
من سال پیش یکی از برنانه هام را ثبت کردم که فقط هزینه ثبت آن ده هزار تومان شد

ولی به نظر هم نرم افزارت را ثبت کن و هم روی آن قفل بگذار.
*- ثبتش هم شاید یه روزی به کارت اومد-*

اي داداش تو همون لينك بالا كه مال ثبت برنامه هاست به وضوح نوشته ثبت به نام شما به منزله حق مالكيت اين برنامه براي شما نيست....

يعني ذكي:عصبانی: يعني هيچ ارزش قضايي نداره .... فقط همون ده هزار تومن از بالات رفته تازه اگه مثل شما برم تهران كه يك 100هزار تومن ديگه بيشتر از بالام ميره

برنامه اي هم كه با ويژوال استدوي قفل شكسته:لبخند:... نوشتي كه حق كپي رايت نداره...

به نظر من نه ثبت كن نه هم قفل بزار (يك سري به تالار امنيت برنامه ها و روش هاي دي كمپايل كردن بزن تا حالت از هرچي برنامه نويسي به هم بخوره ونااميد بشي :شیطان:....)

Hamed Hosseini
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 02:04 صبح
احمد جان دوست عزيز

ممنون مي شم اگه توي سايت برنامه نويس ، از سم پاشي بر ضد برنامه نويسي پرهيز كنيد.

Hamed Hosseini
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 02:06 صبح
ضمنا برا آشنايي با چگونگي حق مالكيت يه سر به پارك علم و فناوري شهرستانتون بزنيد.

ehsan922
یک شنبه 07 تیر 1388, 17:27 عصر
سلام .چطوری میشه نرم افزار خودمو رو DownLoad.com قرار بدم ؟

bahman_akbarzadeh
یک شنبه 07 تیر 1388, 20:18 عصر
ما نرم افزاري ها هرچي ميكشيم سر نبود قانون كپي رايته.
اينطوري نه دنيا رو داريم و نه آخرت.
2 روز ديگه سر پل صراط، بيل گيتس يقمونو ميگيره و حقشو ميخواد. اون موقس كه ديگه نمي تونيم بگيم حاجي گفته تو چون كافري (مسلمون نيستي) ما اين حق رو داشتيم، و تازه تمام اعمال خوبت هم به پاي ما نوشته ميشه :قهقهه:.
باور كنين خيلي ها اينطوري فكر ميكنن.

RESMAILY
دوشنبه 08 تیر 1388, 08:06 صبح
به نام خدا
اين حرف درستي است. من نمي دانم كدام حاجي(؟!) چنين فتوا داده. اصلا يكي از موانع شكوفايي و توسعه ما همين موضوع عدم رعايت برند و كپي است. فقط هم به نرم افزار محدود نمي شود. در اين زمينه حتي يك كاسب معمولي هم بايد حمايت شود. حتي آن راننده كه بدون مجوز مسافر جابجا مي كند هم در اين دايره قرار دارد.
بايد يك جايي اين موضوع و البته حق مصرف كننده و عوامل بينابيني هم ديده شود. بهاي زياد نرم افزار، دستمزد كم عوامل زير دست هم از موانع ديگر هستند.
آيا مي شود يك تالار به اين موضوع اختصاص داده شود؟