PDA

View Full Version : قفل كردن برنامه بعد از ذخيره

behroz1387
دوشنبه 14 بهمن 1387, 21:16 عصر
با سلام
من يك برنامه نوشتم كه داراي يك فرم است و داخل فرم با زدن چند دكمه اطلاعاتي كه قبلا در قسمت bin\debug ذخيره كرده ام و با فرمت txt است در يك richtextbox آورده مي شود و با كليك روي دكمه ذخيره اطلاعات داخل اين ريچ تكست باكس در محل مورد نظر ذخيره مي شود اما بعد از ذخيره متن دكمه ها قفل مي شوند و ديگر كار نمي كنند و بايد از برنامه خارج شوم البته فقط دكمه هاي كه اطلاعات را به ريچ تكست باكس مي فرستند قفل مي شود و بقيه دكمه ها كار مي كنند

shervin_agh67
سه شنبه 15 بهمن 1387, 00:17 صبح
ممکنه چند تا دلیل داشته باشه :
1.فایل شما توسط برنامه دیگری در حال استفاده هست که در این صورت خطای زمان اجرا داده و برنامه متوقف می شود اگر برنامه را در ویژوال استدیو اجرا کنید در حلقه بی نهایت نمی افتد ولی در غیر اینصورت چرا . دلیلش هم اینه که احتمالا توی برنامتون بعد از استفاده از اون فایل ارتباط رو نبستید .
2 . حجم اطلاعاتی که می خواید بریزید خیلی زیاده و مدت زیادی طول می کشه و برنامه قفل میکنه البته اگه بقیه دکمه ها کار می کنن و شما در برنامتون فقط از یک ریسمان استفاده کردید این احتمال بعیده .
3. برای بررسی دقیق تر موضوع قسمتی از کد رو که فکر میکنید خطا از اونه رو داخل try بگذارید و در catch اون یک messagebox فرخوانی کنید تا پیغام خطا رو گزارش بده .

catch (Exception e)
{

MessageBox.Show(e.Message);
}

من خودم زمانیکه روی داده ای بزرگ کار می کنم از یک progressbar جهت بررسی حرکت برنامه استفاده می کنم اینجوری هر وقت تو حلقه بی نهایت بیفته می فهمم .

behroz1387
سه شنبه 15 بهمن 1387, 23:30 عصر
دوست عزيز مشكلم حل شد ممنونم
اما اگه بگيد كه چه كدي مي نويسيد كه همراه با جستجو و يا بررسي حركت برنامه progressbar متناسب آن حركت مي كند ممنون مي شم

daneshjoo2
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 14:18 عصر
یه نمونه که فکر کنم از همین سایت دانلود کردم: