PDA

View Full Version : کپی فایل از کنار برنامه setup

ice007
سه شنبه 15 بهمن 1387, 12:29 عصر
با سلام
من در برنامه ام از دیتابیس access استفاده کرده ام در ساخت برنامه نصب هم در حالت عادی مشکلی ندارم و فایل دیتابیس را در setup قرار می دهم و پس از نصب برنامه درست کار می کند.
اما مسئله این است که شرکتی که برنامه را برای ان نوشته ام هر دو ماه یکبار یک دیتابیس جدید (با اطلاعات جدید) دارد و من نمی خواهم هر بار برای انها یک فایل setup بسازم و همواره به من وابسته باشند. چگونه می توان برنامه Setup را طوری طراحی کرد که انها فایل دیتابیس را درون cd نصب قرار دهند و برنامه نصب انرا به محل مورد نظر کپی کند؟ (نمی خواهم درون برنامه کدی برای کپی کردن بنویسم ترجیحا می خواهم خود برنامه نصب عمل کپی را انجام دهد) پروژه ستاپ هم فرقی نمی کنه با installshiel یا با خود vs.
با تشکر
می دونم جای این سوال تو بخش setup ، ولی کسی اونجا جوابمو نداد.

saied_genius
سه شنبه 15 بهمن 1387, 16:42 عصر
با سلام
(نمی خواهم درون برنامه کدی برای کپی کردن بنویسم ترجیحا می خواهم خود برنامه نصب عمل کپی را انجام دهد)

منظورتان چيه ؟؟؟

يعني مي خواهيد هر بار براي ديتابيس جديد برنامه را دوباره install كنيد !!

به نظر من ، بهترين راه اين است كه شما قسمتي را تحت عنوان بروزرساني ديتابيس قرار دهيد و ديتابيس مورد نظر را از اين قسمت فراخواني كرده و به صورت اتوماتيك جاي ديتابيس قبلي كپي نماييد.

در غير اين صورت باز هم بايد روال فوق را در يك برنامه exe ديگر انجام دهيد.

اميدوارم كه سوالتان را درست متوجه شده باشم.

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

ice007
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 11:17 صبح
ظاهرا نتونستم منظورم رو درست برسونم، یک با دیگه توضیح می دم:
الان من با برنامه نصب شده روی سیستم کاربر کاری ندارم. مسئله من اینه که من این برنامه را برای یک شرکت نوشتم که خود این شرکت قراره این برنامه رو بفروشه و هر دوماه یکبار می خواد یک دیتابیس جدید روی سی دی کنار برنامه قرار بده و بفروشه و حالا باید این امکان وجود داشته باشه که هر دوماه مجبور نباشم یه برنامه نصب با دیتابیس جدید بسازم . باید فایل دیتابیس در کنار فایل setup برنامه باشه و در حین نصب فایل دیتابیس از روی سی دی به محل نصب کپی بشه

touraj
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 09:44 صبح
خب الان این دیتابیس چه جوری اضافه میشه؟ بصورت یه patch؟ اگه اینطوریه خب یه برنامه کوچیک بنویس که آدرس دیتابیس رو از روی هارد بگیره و به patch تبدیل کنه.