PDA

View Full Version : سوال: اتصال SQL Server 2005 به Server

MRHagh
سه شنبه 15 بهمن 1387, 21:00 عصر
من SQL Server 2005 را با موفقیت نصب کردم ولی پس از کلی تلاش پس از اولین راه اندازی هنوز به سرور connect نمیشه. در قسمت Server Name نام کامپیوترم را وارد میکنم و server type را روی DateBase engine قرار میدهم و فیلد Authentication را روی Windows Authentication میگذارم اما اصلا نتیجه ای ندارد. تا حالا هر روشی که به ذهنم میرسید انجام دادم ولی تا کنون فایده ای نداشته . از دوستان و اساتید محترم خواشمندم در این زمینه من را با راهنمایی های مفیدشان مورد لطف قرار دهند.

amin_alexi
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 08:14 صبح
سلام
شما در هر بار Login با روشهای مختلف که میگین وصل میشین و نمیشه یک Error میده اگه Error رو هم بگین بهتر میشه راهنمایی کرد !
ولی فکر میکنم شاید نام Server Name رو اشتباه میزنید !
اگه اسم Server شما Srv1 و نام Instance که نصب کردی SQL2005 باشه باید این مدلی وارد کنی
Srv1\SQL2005 ....
برای اینکه مطمئن بشی تو همون قسمت Server Name از Combo که باز میشه Browse For more رو بزن و ببین تو DataBase Engine چه نام یا نامهایی پیدا میشه !

MRHagh
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 09:40 صبح
دوست عزیز از توجه و راهنمایی شما بسیاز متشکرم. برای اینکه بهتر کمکم کنید پیغام Erorr را هم میگذارم :

TITLE: Connect to Server
------------------------------
Cannot connect to HAGHIGHAT\SQLEXPRESS.
ADDITIONAL INFORMATION:
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) (Microsoft SQL Server, Error: -1)
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=-1&LinkId=20476
BUTTONS:
OK

نام Server که در پیغم Erorr هم نشان داده شده را از همون قسمت Browse که راهنمایی فرموده بودید آوردم ولی با این حال مشکل همچنان باقیست. از لطف و عنایت شما پیشتر تشکر میکنم .

amin_alexi
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 10:16 صبح
1. احتمال داره FireWall ویندوز جاوی Connection رو بگیره !
راه حل : برو ببین Port مربوط به Browser رو نبسته باشه !
2. بازم شاید نام رو اشتباه وارد می کنی (که بعید میدونم !)
3. سرویس SQL Server Browser service (sqlbrowser) در حال اجرا نیست !
راه حل : برو تو سرویسهاس Windows ببین در حال اجراست یا نه ... که خود Microsoft میگه !!!

Use the SQL Server Surface Area Configuration tool to enable SQL Server to accept remote connections.
For more information about the SQL Server Surface Area Configuration Tool, see Surface Area Configuration for Services and Connections.
که البته میتونی Service ها رو توی SQL Server Configuration Manager ببینی

saied_genius
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 19:26 عصر
1- شايد نام instance را هنگام نصب تغيير داده ايد. (چك كنيد مطمئن شويد)

2- شايد شما sql server را نصب كرده باشيد نه sql server express

3- به جاي نام سرور از . (نقطه) يا (local) استفاده كنيد.

مثال:

(local)\sqlexpress

or

.\sqlexpress

or

(local)

در صورتي كه sql server باشد (instance نداشته باشد)

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.