PDA

View Full Version : سوالاتی در مورد جاوا

powerboy2988
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 12:45 عصر
سلام من می خوام با جاوا کار کنم. چند تا سوال داشتم:

جاوا چیست؟
چه کارهایی با جاوا میشه انجام داد؟
چند نسخه از جاوا وجود دارد و الان از چه نسخه هایی استفاده می شود؟
J2EE چیه؟ و چه نقشی ایفا می کنه؟
5- کامپایلر های جاوا چه چیزهایی هستند؟
منی که با ++C کار کردم، چقدر تاثیر تو سرعت یادگیری من تو جاوا داره؟ آیا می تونم تو 1 ماه جاوا کار شم؟
من قبلا برنامه های DBMS زیادی با VB نوشتم. می تونم همین برنامه ها رو تحت WIN بنویسم؟
بازار کاری جاوا تو ایران به چه صورت هستش؟
اگه بخوام یک برنامه تحت وب بنویسم چیکار باید انجام بدم با جاوا؟
اصطلاحات زیر یعنی چه ؟ :

Tomcat
J2SDK
inteliJ

ممنون میشم اگه کمکم کنید. خیلی سردرگم شدم تو Java

cups_of_java
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 20:26 عصر
جاوا چیست؟
جاوا به عنوان یک زبان برنامه نویسی متولد شد ولی الان به یک مجموعه بزرگ از استاندارد ها و کتابخانه ها تبدیل شده. جاوا یک سکوست! یک platform هست.

چه کارهایی با جاوا میشه انجام داد؟

به جرات همه کار!

چند نسخه از جاوا وجود دارد و الان از چه نسخه هایی استفاده می شود؟

از نظر تکنولوژی جاوا تحت سه مجموعه شناخته میشه. نسخه Java Standard Editio یا SE که همون هسته و کتابخانه های اصلی زبان جاوا هست.
نسخه Java Enterprise Edition یا Java EE که نسخه ایست بسیار ویسیع که شامل کتابخانه و استاندارد ها و سرویس هایی برای نوشتن نرم افزار های سازمانی و پیشرفته تر هست. (نرم افزار های تحت وب هم اینجا قرار می گیرن)
نسخه موبایل: Java Mobile Edition که شرحش معلمومه.

هر کدوم این ها الان نسخه هایی دارند. Java SE الان در نسخه 6 قرار داره. 6 , 5 خیلی استفاده می شن. نسخه 7 هم در راهه و ...

J2EE چیه؟ و چه نقشی ایفا می کنه؟

بالا یه توضیحی دادم. بقیه اشو خودت گوگل کن پیدا می کنی.

کامپایلر های جاوا چه چیزهایی هستند؟

یعنی چی؟ اگه منظورت نرم افزار هایی که باهاشون می تونی جاوا بنویسی هستش اینا خوین:
Netbeans
Eclipse
IntelliJ IDEA
JBuilder
...

منی که با ++C کار کردم، چقدر تاثیر تو سرعت یادگیری من تو جاوا داره؟ آیا می تونم تو 1 ماه جاوا کار شم؟

آموزش syntax جاوا شاید یه روز وقتتو بیشتر نگیره. اما باید کتابخانه های جاوا رو خوب بشناسی که برای اینکار باید زیاد برنامه بنویسی باهاش. باید شی گرایی رو خوب بلد بوده باشی و ...
جاوا کاری مثل رانندگیه! چیزی نیست که یه ماهه بتونی بهش برسی اما می تونی جاوا رو سریع تر یاد بگیری جون خیلی شبیه سی پلاس پلاسی هستش.

من قبلا برنامه های DBMS زیادی با VB نوشتم. می تونم همین برنامه ها رو تحت WIN بنویسم؟

بله. اما با سختی بیشتری.

بازار کاری جاوا تو ایران به چه صورت هستش؟

خوبه. مهم اینه که شما جقدر مهارت داشته باشی.

اگه بخوام یک برنامه تحت وب بنویسم چیکار باید انجام بدم با جاوا؟
Java EE رو شروع کنی. Servlet و JSP رو یاد بگیری و با یکی از فریم ورک های موجود آشنا شی و باهاش تحت وب بنویسی.

اصطلاحات زیر یعنی چه ؟ :

Tomcat
J2SDK
inteliJ

Tomcat: یک سرور برای برنامه های تحت وب هستش. مثل تو مایه های IIS مایکروسافت.
J2ُSDK: نرم افزار پیاده سازی کامپابلر و هسته و کتابخانه های اصلی جاوا Java SE که برنامه نویس ها برای توسعه برنامه هاشون بهش نیازمندن.
IntelliJ همونطور که اون بالا گفتم این اسم یه شرکته که یک نرم افزار گرافیکی برای نوشتن برنامه های جاوا تولید می کنه که پولی هستش. اما بهترین و هوشمند ترین نرم افزار برنامه نویسی دنیاست.

اوه! خسته کردی دستمو! :کف:

powerboy2988
شنبه 19 بهمن 1387, 10:12 صبح
license key intelliJ
رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

cups_of_java
شنبه 19 بهمن 1387, 19:07 عصر
نمی دونم مجازم اینجا برات بزارمش یا نه! بگردی تو اینترنت پیدا می کنی :)

powerboy2988
شنبه 19 بهمن 1387, 19:27 عصر
میتونی واسم mail کنی D: