PDA

View Full Version : تسریع ترسیم خط به صورت نقطه به نقطه؟!

mbshareat
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 13:08 عصر
بنده روتینی نوشته ام که خطوط دقیقی به شیوه برنامه Paint ویندوز ترسیم می کند .
این روتین سه مزیت دارد:
1. برخلاف روش مرسوم ترسیم خط که زبانهای برنامه نویسی ارائه می دهند در این روش ترسیم از روش تقسیم اعشاری برای بدست آوردن مکان نقاط خط استفاده میشود که موجب ترسیم نقاط در راستای صحیح می گردد.این در حالی است که احتمالا دلفی از روش سر ریز برای ترسیم استفاده می کند!
2. در دلفی روشی برای ترسیم خطوط به شیوه یک نقطه در میان یافت نکردم ولی برنامه بنده این احتیاج را برآورده می کند.
3. تقریبا تمام دستورات دلفی که برای ترسیم به بیش از یک نقطه نیاز دارند نقطه آخر را درست اعمال نمی کنند و مثلا در ترسیم خط و چند خطی نقطه آخر را ترسیم نمی کنند.
:تشویق:
چنین روتینی گرچه مفید است ولی در عمل سرعت پایینی دارد .اگر کسی به بنده کمک کند تا بتوانم به نحوی مثلا با استفاده از ریسمان یا از راه دیگر این روتین را تسریع کنم خیلی ممنون می شوم.:لبخندساده:
در ضمن اگر مایل باشید روتین را هم می گذارم تا نظر بدید یا آنرا تکمیل کنید.:متفکر:

vcldeveloper
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 16:25 عصر
1- دلفی خودش چیزی را رسم نمیکنه، بلکه اون توابعی که در Canvas دلفی آورده شدند، در واقع توابع رسم GDI ویندوز را فراخوانی می کنند.

2- تالار توسعه IDE دلفی برای بحث درباره محیط توسعه دلفی، مثل سوالاتی درباره تنظیمات دلفی، یا تنظیمات Editor دلفی، و مباحث مربوط به ساخت plug-in برای دلفی، هست. شما باید سوالاتی مثل سوال بالا را در تالار مباحث عمومی دلفی بپرسید.

hassan p.b
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 14:31 عصر
با سلام من هم در این زمینه سوال دارم ولی پاسخ مناسبی دریلفت نکرده ام
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=109933&highlight=%D8%B1%D8%B3%D9%85+%D8%AF%D9%84%D9%81%DB %8C&page=2