PDA

View Full Version : ذخيره اطلاعات grid در ديتابيس

jafari1
چهارشنبه 16 بهمن 1387, 19:00 عصر
با سلام
من يك گريد دارم كه توسط يك ديتاست اطلاعات يك فايل اكسل را نمايش ميدهد حال ميخواهم اين اطلاعات را در بانك اطلاعاتي ذخيره كنم چگونه ميشود اين كار را انجام داد لطفا راهنمايي فرماييد

Developer Programmer
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 09:08 صبح
با GetChange تمام تغییرات رو بخون؛ و سطر به سطر Insert یا Update کن

jafari1
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 19:30 عصر
با GetChange تمام تغییرات رو بخون
ضمن تشكر
لطفا بيشتر توضيح دهيد

محمدامین شریفی
جمعه 25 بهمن 1387, 15:53 عصر
ضمن تشكر
لطفا بيشتر توضيح دهيد

جواب شما (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=678875&postcount=4target="_blank").اگر هم خواستید که به صورت خودکار اینکار را بکنید توی codeproject به دنبال مقاله automatic update datagridview بگردید.

به امید ایران هسته ای:چشمک:

پیروز باشید.

jafari1
جمعه 25 بهمن 1387, 17:27 عصر
جناب Aminsharifi67
ضمن تشكر چگونه ميشود تشخيص داد ديتا ست تغيير كرده (تا بتوان در مورد ثبت تغييرات از كاربر پرسش كرد)

محمدامین شریفی
جمعه 25 بهمن 1387, 18:52 عصر
جناب Aminsharifi67
ضمن تشكر چگونه ميشود تشخيص داد ديتا ست تغيير كرده (تا بتوان در مورد ثبت تغييرات از كاربر پرسش كرد)
با اجازه استاد افشین گل:قلب:
دوست من راه های مختلفی وجود دارد.بگذارید برایتان شرح دهم که روند کار چگونه است.
1)شما یک view جدول(که مثلا در دیتا ست میباشد)را به عنوان منبع داده ها به datagridview وصل میکنید.
2)datagridview آنرا تغییر میدهد.یعنی در این مرحله دیتاست شما درون برنامه تغییر کرده است.
3)شما با دستور update آن تغییرات را در منبع داده ایتان(که میتواند XML,Database یا ... باشد) ثبت میکنید.یعنی از روش data.IO یا روش هایی مشابه.شما باید حواستان جمع باشد که هر موقع خواستید منابعی را که جزو کدهای C# شما نمیباشد(مانند IO,File,SQl,..)را باز کنید.حتما آنرا ببندید،چون GC آنها را نابود نمیکند.

---------------------------

با توجه به مطالبی که گفتم شما میتوانید از روی تغییرات:

dataset(درون خود برنامه،نه IO)
datagridview
یا هر چیزی که شما به عنوان منبع ذخیره سازی داده ها استفاده کرده اید

از تغییرات باخبر شوید.
دوست من،به جای این همه داستان میتونستم فقط نام event را بگم.ولی اینکار را نکردم که خودتان جستجو کنید و وابسته به کد دیگران نباشید.

پیروز باشید.

jafari1
شنبه 26 بهمن 1387, 11:20 صبح
جناب Aminsharifi67
ضمن تشکر از حوصله جنابعالی اگر لطف کنید بفرمایید چگونه میشود نام اسکیو ال سرور را در کانکشن VB.NET که توسط ویزارد ساخته شده را تغییر داد متشکر میشوم (منظورم در برنامه است نه CONFIG.APP)0

محمدامین شریفی
شنبه 26 بهمن 1387, 21:20 عصر
جناب Aminsharifi67
ضمن تشکر از حوصله جنابعالی اگر لطف کنید بفرمایید چگونه میشود نام اسکیو ال سرور را در کانکشن VB.NET که توسط ویزارد ساخته شده را تغییر داد متشکر میشوم (منظورم در برنامه است نه CONFIG.APP)0
وظیفه ای بود و از جناب استاد آرژنگ (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=13535) یاد گرفتم،امیدوارم شاگرد خوبی باشم.
اولا شما هنگامی که دارید در فایل setting متغییر تعریف میکنید میتوانید آنرا به دو صورت user و application تعریف کنید.در صورتی که به صورت user تعریف کنید میتوانید آنرا درون برنامه تغییر دهید.برای مثال اینگونه میتوانید تغییر دهید:

XMLMainpulation.Properties.Settings.Default.global DataSet = "hello persia";
XMLMainpulation ما همان "نام دامنه"برنامه من است.
امیدوارم مفید واقع شده باشد.

پیروز باشید.