PDA

View Full Version : سوال: الگوریتم جعبه لایتنر

dark.lord
جمعه 18 بهمن 1387, 15:49 عصر
دوستان برای نوشتن برنامه ی جعبه لایتنر نیاز به کمک شما دارم. می خواستم اگر درباره ی روش های الگوریتمی که در نوشتن این برنامه کاربرد دارند، اطلاعی دارید، توضیحاتی درباره ی سرفصل های آن ها بدهید.

BOB
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 14:04 عصر
سلام

هيچ الگوريتم خاصي ندارد. فقط يك برنامه ساده فايلينگ يا ديتابيسي خواهد بود كه تعدادي كلمه و معاني و توضيحات مربوطه را در قالب فلش كارت دريافت كرده و در مكانهاي مشخص شده دسته بندي ميكند.

تنها نكته آن طريقه دسته بندي كارتها در دسته‌هاي مشخص شده، و حداكثر ظرفيت مجاز كارتها در هر بسته خواهد بود. اين دسته‌بندي‌ها بر مبناي منحني فراموشي ابينگ هاوس تعريف شده‌اند، كه طبق اين منحني امکان فراموشي آنچه ياد گرفته شده در روز اول 40% تا 45% بوده و به مرور از آن کاسته ميشود . بنابراين اگر مطلب فراگيري شده در فاصله يک روز مرور شود عملا 40% از امکان فراموشي آن کم خواهدشد.
فكر مي‌كنم سايز دسته‌ها از كوچك به بزرگ به شكل 4%، 7%، 17%، 27%، 45% مناسب باشد. (مجموع آنها 100% است)
خانه‌هاي كوچكتر در زمان كمتري پر و خالي شده و سريعا مرور مي‌شوند، سپس كارتهاي به خاطر سپرده‌شده پس از موفقيت در هر دسته، به ترتيب به دسته‌هاي بالاتر صعود مي‌كنند. در نهايت كارتهاي رسيده به بزرگترين خانه، به حافظه بلند مدت سپرده شده‌اند.
در مورد leitner box و نوع زمانبندي مرور كارتها جستجو كنيد.

ehsan248
شنبه 26 بهمن 1387, 02:22 صبح
سلام
من کل برنامشو نوشتم
گذاشتم واسه فروش واسه چکاری می خوای
اگه خواستی به هم میل بزن

arman_ajn
یک شنبه 07 خرداد 1391, 19:53 عصر
دوستان کسی یه برنامه از جعبه لایتنر نداره ؟ (سورس برنامه رو نیاز دارم)

torisoft
یک شنبه 07 خرداد 1391, 22:13 عصر
دوستان کسی یه برنامه از جعبه لایتنر نداره ؟ (سورس برنامه رو نیاز دارم)

نسخه #C و فارسی

لینک (http://www.codeproject.com/Articles/33814/Leitner-Box-with-C)

anaana
شنبه 01 اردیبهشت 1397, 20:19 عصر
سلام ببخشید ایمیلتون؟