PDA

View Full Version : گم شدن سمیکالن در دستور درج

پریناز.21
شنبه 19 بهمن 1387, 21:34 عصر
سلام
یه برنامه نوشتم که بانکش اکسس هست . دستور درج رو هر جور که مینوسم قبول نمیکنه . میگه سمی کالن در اخر شرط اس کیو ال گم شده.اینم کدش . لطفا کمکم کنید.
OleDbCommand cm2 = new OleDbCommand("INSERT INTO src_tbl ( last_in_many, last_in_dd,last_in_mm,last_in_yy,last_iner,last_sr c) VALUES( '" + many_txt.Text + "', '" + dd_txt.Text + "','" + mm_txt.Text + "','" + yy_txt.Text + "','" + user_name_txt.Text + "','" + use_place_txt.Text + "') WHERE (((src_tbl.planname)='" + st + "'));", con);

slashslash2009
شنبه 19 بهمن 1387, 22:20 عصر
سیمی کالن رو بردار . معمولا where در دستور insert موقعی به کار میره که بخوایم رکوردهایی رو از یه جدول دیگه به جدول دیگه بریزیم . فکر کنم خیلی هم شلوغش کردی اون پرانتزایی که برای where نوشتی رو بردار لازم نیست

پریناز.21
یک شنبه 20 بهمن 1387, 17:23 عصر
سلام
کارهایی که گفتید رو انجام دادم اما دوباره همون خطا.متنش این هست:

Missing semicolon (;) at end of SQL statement.

slashslash2009
یک شنبه 20 بهمن 1387, 18:49 عصر
اینجور که پیداست یه فیلیده دیگه هم داری که باید اونرو هم تو insertet مینوشتی فیلد planname .. این where برای چی گذاشتیش اگه می خوای insert کنی فکر کنم نیازی به اون نیست

پریناز.21
یک شنبه 20 بهمن 1387, 21:05 عصر
فیلد planname نیازی به insert5 نداره. برنامه باید ببینه الان برای کدوم گیاه اطلاعات وارد شده ،برای رکورد اون اطلاعات رو وارد کنه.where رو هم برای همین تشخیص مکان ثبت اطلاعات لازم دارم.

Mahdi.Kiani
یک شنبه 20 بهمن 1387, 21:45 عصر
چرا از پارامتر ها استفاده نمی کنید ؟
... مثال ... (http://blogs.msdn.com/wriju/archive/2008/01/24/ado-net-oledbcommand-parameterized-query-sequence-rule.aspx)

slashslash2009
یک شنبه 20 بهمن 1387, 21:53 عصر
یه تستی کن ببین بدون Where , میشه insert کنی البته باید تمام فیلداتو رو بنویسی تو دستورت .اگه کار کرد مشکل از شرطی هست که گذاشتی شاید

حامد مصافی
دوشنبه 21 بهمن 1387, 09:12 صبح
اگر قصد ویرایش دارید به جای INSERT از UPDATE استفاده کنید و اگر مقصود شما درج رکورد جدید است قسمت WHERE را حذف کنید.

پریناز.21
دوشنبه 21 بهمن 1387, 23:47 عصر
با دستور update امکان ویرایش همزمان چندین فیلد وجود داره ؟ میشه لطف کنید یه همچین نمونه ای برام مثال بزنید؟