PDA

View Full Version : ورژن های مختلف SQL Server

milade
یک شنبه 20 بهمن 1387, 17:59 عصر
سلام به همگی
ببخشید من میخواستم ببینم چه فرقی بین نسخه های SQL SERVER مثل Enterpice و استاندارد هستش ؟

برا این مشخصات کدوم ورژن رو پیشنهاد میکنید ؟ ( ایا فکر میکنید اورکال نیاز هست ؟)

پشتیبانی FTS
سرعت بالا ( توانایی پرازش حداقل 20000 کوری سنگین )
اجرای بیش از 20 کوری ( با حجم 200 Kb ) در ثانیه ( حداکثر 50 )
حجم بیش از 100 GB ( فعلا که یک گیگ هست اما اگه با مشکل مالی رو به رو نشیم تا 10 TB هم احتمال میره )
اگه شما باشید کدوم ورژن رو میگیرید که نخواید مثلا برا Enterpice ماهی 250 تومن بدید ! ؟
اصلا SQL رو با این حجم پیشنهاد میکنید ؟
لطفا اگه اطلاعات تکمیلی در این رابطه ( ورژن های SQL ) دارید ( هر چند خارجی ) در اختیار بنده قرار بدید .
(نظر خودم SQL SERVER هست به خاطر کم خرج تر و اشنا تر ( متخصص بیشتره ) بودن با ان هستش ) اما بعضی ها میگن اوراکل شما چی فکر میکنید ؟
پ.ن : اگه نظر شما هم SQL هست لطفا یه Ebook پیشرفته برای کار با FTS و Query Optimizer رو ادرس ( یا نام برا خرید ) بدید )
(شرمنده سوالات در هم و زیاد شد )
پیروز باشید و پایدار

AminSobati
یک شنبه 20 بهمن 1387, 19:48 عصر
http://www.wintercorp.com/VLDB/2005_TopTen_Survey/TopTenWinners_2005.asp

linux
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:37 عصر
سلام به همگی
ببخشید من میخواستم ببینم چه فرقی بین نسخه های SQL SERVER مثل Enterpice و استاندارد هستش ؟

برا این مشخصات کدوم ورژن رو پیشنهاد میکنید ؟ ( ایا فکر میکنید اورکال نیاز هست ؟)

پشتیبانی FTS
حجم بیش از 100 GB ( فعلا که یک گیگ هست اما اگه با مشکل مالی رو به رو نشیم تا 10 TB هم احتمال میره )

اگه شما باشید کدوم ورژن رو میگیرید که نخواید مثلا برا Enterpice ماهی 250 تومن بدید ! ؟
اصلا SQL رو با این حجم پیشنهاد میکنید ؟
لطفا اگه اطلاعات تکمیلی در این رابطه ( ورژن های SQL ) دارید ( هر چند خارجی ) در اختیار بنده قرار بدید .
(نظر خودم SQL SERVER هست به خاطر کم خرج تر و اشنا تر ( متخصص بیشتره ) بودن با ان هستش ) اما بعضی ها میگن اوراکل شما چی فکر میکنید ؟
پ.ن : اگه نظر شما هم SQL هست لطفا یه Ebook پیشرفته برای کار با FTS و Query Optimizer رو ادرس ( یا نام برا خرید ) بدید )
پیروز باشید و پایدار
دلایلی که برای استفاده از اراکل می گویند را بپرسید ، از هر 10 نفر 9 نفر اصلا تا حالا یک بار هم اراکل نصب نکردند!یک چیزی شنیدند.
هرکلی اراکل را پیشنهاد کرد ازش بپرس نظرش در مورد DB2 چی هست.

milade
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:54 عصر
از همون اولم میدونستم اورکال مال من نیست :)
ممنونم از اساتید محترم
خوب حالا متن رو اینگونه اصلاح میکنم :

سلام به همگی

برا این مشخصات کدوم ورژن رو پیشنهاد میکنید ؟

پشتیبانی FTS

پیروز باشید و پایدار

سوال من الان تفاوت ورژن ها و بگید کدوم ورژن اینایی رو که گفتم رو ساپورت میکنه ( تفاوت ورژن ها رو بگید ها )

ali_kolahdoozan
یک شنبه 20 بهمن 1387, 21:25 عصر
مشگل شما اینجاست که تا تعداد رکوردها اندکی زیاد میشه به فکر oracle می افتید . استفاده از اوراکل در مواقعی است که سیاست گزاریها و یا .... اینطوری ایجاب کند . تعداد رکورد و .... در این باره اصلا مهم نیست . در مورد نسخه sql اگر باید لایسنس بخرید و .... ، مشخصات سرور (تعداد cpu و ram ) سیستم عامل تعداد کلاینت و .... بدید تا جواب بدهیم وگر نه دیگر چه اهمیتی داره نسخه enterprise رو نصب کنید و یا علی . همه چیز به شرایط شما بستگی داره

milade
یک شنبه 20 بهمن 1387, 21:51 عصر
سلام
ممنونم از پاسختون
اولا تعداد رکود اندکی بالا نمیره چون من برنامه رو 10 ساعت به سورت تست اجرا کردم ( روی کامپیوتر خودم با اون سرعت 64 اینترنت ) حدود 8000 تا رکود ثبت شد . حالا فکر کنید روی سرور ...
البته منم میگم SQL Server .
همون طور که گفتم پول چندانی ندارم که ول خرجی کنم
میخوام اگه میشه با این شرایط که دارم بگید کدوم ورژن مال من بهتره :

Server :
Cpu : 4 * 2.4 Core 2
Ram : 8 Gb

Program :

تعداد کانکت شدن به دیتابس در ثانیه : بین 20 تا 50 بار ( هر بار 4 بار حدود 2 مگ دیتا وارد میشه )
احتیاج به Full text Search

site :
client : 200 - 10000

( هر کلاینت هر بار 500 تا فیلد رو درخواست میکنه حداکثر ( هر فیلد تقریبا 300 کیلو بایت ) )
Port Speed :100 Mb

حالا به نظ شما من کدوم ورژن رو بگیرم ؟
منتظر پاسخ های شفاف تون هستم :)
ممنون

milade
سه شنبه 22 بهمن 1387, 07:43 صبح
کسی نظری نداره ؟ :-??