PDA

View Full Version : سوال: یادگیری

jafar007
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:28 عصر
با سلام به همه اساتید.
من یک برنامه نویس تازی واردم و می خوام حرفه ای بشم . در حال حاضر دارم با #C و access و SQL برنامه های ساده می نویسم . هرچه بیشتر کار می کنم می فهمم که هیچی بلد نیستم با وجوده اینکه تو هر روژه ای که انجام میدم یک چند چیزه جدید یاد می گیرم. حالا می خوام درست و حسابی بشینم #C و SQL یاد بگیرم که حرفه ای بشم تا پروژه های سنگین و انجام بدم .
حالا می خواستم کمکم کنین که چجوری یاد بگیرم ، خودم یاد بگیرم مثل کتاب خوندن یا گشتن تو اینترنت(اگه کتاب خوب و کاملی را بلدین لطفاً کنین معرفی کنین) یا اینکه برم سره کلاس ( البته اگه کلاس درست و حسابی می شناسین معرفی کنین چون بیشتر این کلاس ها یک جور نون دونی شده ، فقط پول می گیرن چیزه بدرد بخوریم یاد نمیدن )
البته هر چه مدت زمانش کمتر باشه بهتره .
با تشکر از همه.:لبخندساده:

linux
یک شنبه 20 بهمن 1387, 20:44 عصر
با سلام به همه اساتید.
من یک برنامه نویس تازی واردم و می خوام حرفه ای بشم . در حال حاضر دارم با #C و access و SQL برنامه های ساده می نویسم . هرچه بیشتر کار می کنم می فهمم که هیچی بلد نیستم با وجوده اینکه تو هر روژه ای که انجام میدم یک چند چیزه جدید یاد می گیرم. حالا می خوام درست و حسابی بشینم #C و SQL یاد بگیرم که حرفه ای بشم تا پروژه های سنگین و انجام بدم .
حالا می خواستم کمکم کنین که چجوری یاد بگیرم ، خودم یاد بگیرم مثل کتاب خوندن یا گشتن تو اینترنت(اگه کتاب خوب و کاملی را بلدین لطفاً کنین معرفی کنین) یا اینکه برم سره کلاس ( البته اگه کلاس درست و حسابی می شناسین معرفی کنین چون بیشتر این کلاس ها یک جور نون دونی شده ، فقط پول می گیرن چیزه بدرد بخوریم یاد نمیدن )
البته هر چه مدت زمانش کمتر باشه بهتره .
با تشکر از همه.:لبخندساده:
eBook به زبان انگلیسی، انجمن ها تخصصی برنامه نویسی ، و MSDN که مرجع هست و گوگل هم یادت نره

jafar007
یک شنبه 20 بهمن 1387, 23:20 عصر
اگر یک کتاب فارسی معرفی کنید ممنون میشم.

akbar_online
دوشنبه 21 بهمن 1387, 15:47 عصر
یک نمونه برنامه به زبان vb.net با پاپگاده sql اگه میشه قرار دهید

emad_67
دوشنبه 21 بهمن 1387, 20:30 عصر
سلام دوستان
بنده هم یه مدتی asp.net کار کردم و می خوام sql server رو بخونم، ولی در انتخاب کتاب موندم.
آشنایی من با sql تقریبا در همین حدی هست که در کتاب های برنامه نویسی در مبحث ADO.Net مطرح میکنن.
من 2 تا کتاب مختلف رو پیدا کردم که نمیدونم الان کدوم ها بهترن. دوستانی که احیانا این کتاب ها رو خوندن یا آشنایی دارن لطفا بگن:

Pro SQL Server 2008 Relational Database Design and Implementation برای انتشارات Apress
Beginning Microsoft SQL Server 2008 Programming برای انتشارات wrox

من خودم فکر میکنم کتاب اولی بهتر باشه، چون در مورد اصول طراحی هم زیاد بحث کرده ولی نمیدونم با توجه به شنایی من با sql به دردم میخوره یا نه.
با تشکر

منصور بزرگمهر
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 14:07 عصر
برای شروع SQl Server کتاب آموزش گام به گام SQL Server 2000 انتشارات نص خوب و ساده نوشته است.

mdrd
جمعه 25 بهمن 1387, 01:30 صبح
برای asp میتونی کتابی که لینکشو گذاشتم تهیه کنی که داغه داغه تازه توسط ناقوس منتشر شده

http://naghoos-andisheh.ir/product_info.php?products_id=1075

برای sql وقتتو تلف نکن کتاب فارسی خوب نیست .. بهترین کتابها برای یادگیری sql کتابهای نوشته itzik Ben Gan
هستند که باید دانلودشون کنی و درست حسابی بخونیشون

akbar_online
یک شنبه 27 بهمن 1387, 14:52 عصر
برای ویندوز XP از کدام نسخه استفاده کنم و روش نصب آن چطوری می باشد