PDA

View Full Version : چگونه می توان از کاربر در زمان اجرا connection string را در یافت کرد؟

mohsen306
سه شنبه 22 بهمن 1387, 01:56 صبح
با سلام:
دارم برنامه می نویسم که باید روی سرور و کلاینت نصب بشه و بین هر دو باید بانک مشترک باشه
حالا باید دو جور Setup بسازم یکی واسه سرور و یکی واسه کلاینت می خوام از کلاینت هنگام اجرا Connecton String رو بخواد چه طور می تونم فقط یکبار ان هم در اولین مرتبه که برنامه اجرا میشه آن را از کاربرم در یافت کنم

حتما حتما نباید همین باشه اگه راه حل دیگه یا تجربه ای دارید خواهش می کنم کمکم کنید.

باتشکر

majid325
سه شنبه 22 بهمن 1387, 21:56 عصر
آره راه حل بهتري هست ، ما قديما اول cnnString رو hash ميكرديم و بعد تو يه فايل txt كنار برنامه ميزاشتيم ولي اين كار مشكلات خودش رو داشت ، بعد تر ها توي ريجستري ويندوز ذخيره كريم ، اين روش بدي نبود ولي الان كارمون رو با Settings خود vs راه مي اندازيم و اصلا اين Settings براي يه همچين كارايي در نظر گرفته شده.
شما با
Properties.Settings settings = new yourNameProgect.Properties.Settings();
يه ابجكت از yourNameProgect.Properties.Settings داري به نام settings كه تو اين settings ميتوني داده هاي رو در زمان اجرا ذخيره كني كه در زمان بسته شدن پروژه هم از بين نره ، حالا براي كار كردن با settings ميتوني تو سايت سرچ كني.