PDA

View Full Version : چگونگی تشخیص نصب نرم افزار

اصغر (پآچ)
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 13:28 عصر
سلام دوستان

1- من یه برنامه دارم که میخوام توسط اون یه برنامه دیگه رو اجرا کنم مثلا یه دکمه داریم که کپشن اون رو Adobe Acrobat Reader گذاشتم حالا میخوام اگه برنامه Acrobar Reader روی سیستم کاربر نصب نبود اون دکمه Disable باشه و اگه نصب بود Enable چطوری میتونم تشخیص بدم که این برنامه رو سیستم نصب هست یا نه؟

2- چطوری میتونم مسیر شاخه Program Files یا Root directory درایوی که توش ویندوز نصبه رو بدست بیارم؟

باتشکر از شما موفق و موید باشید

جواد ملاولی
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 19:41 عصر
2- چطوری میتونم مسیر شاخه Program Files یا Root directory درایوی که توش ویندوز نصبه رو بدست بیارم؟
سلام دوست عزیز! این یونیت که گذاشتم، توابع بسیار مفیدی برای خیلی از کارها از جمله خواسته شما داره.
موفق باشید.

اصغر (پآچ)
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 22:56 عصر
سلام دوستان

1- من یه برنامه دارم که میخوام توسط اون یه برنامه دیگه رو اجرا کنم مثلا یه دکمه داریم که کپشن اون رو Adobe Acrobat Reader گذاشتم حالا میخوام اگه برنامه Acrobar Reader روی سیستم کاربر نصب نبود اون دکمه Disable باشه و اگه نصب بود Enable چطوری میتونم تشخیص بدم که این برنامه رو سیستم نصب هست یا نه؟

سلام كسي در اينباره كمكي به من نميكنه؟

Felony
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 23:23 عصر
میتونی کلید زیر رو تو ریجستری جست و جو کنی اگر بود یعنی Acrobat Readr نصب هست و کلید رو فعال کنی و در غیر این صورت کلید رو غیر فعال .

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\Adobe Acrobat

vcldeveloper
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 02:05 صبح
برنامه هایی که روی سیستم نصب میشند، در مسیر زیر یک شاخه ایجاد می کنند:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall

من این کد را 2-3 سال پیش که یک مشکلی برای سیستم، بخاطر نصب یک برنامه بوجود اومده بود، نوشتم. شاید در این مورد به کار شما بیاد. اگر از دلفی 2009 استفاده می کنید، ممکن هست موقع کامپایل به بعضی موارد استفاده از PAnsiChar و چیزهای دیگه، گیر بده. من جدیدا این کد را تست نکردم. بطور کلی، مشکل بزرگی نخواهد داشت، و با دست کاری یکی دو مقدار مشکلش در دلفی 2009 هم برطرف میشه.