PDA

View Full Version : طراحی دیتا بیس

reza10203045
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 16:38 عصر
با سلام خدمت تماممی اساتید
من می خواستم رو یک پروژه ای کار کنم دیتا بیس برنامه رو sql server انتخاب کردم حالا تو طراحی دیتا بیس به مشکل بر خوردم
مشکل اینجاست نمی تونم دیتا بیس رو خوب تحلیل کنم
برنامه به این صورته که یک سری ماده و تبصره داره که این ماده و تبصره ها توی دیتا بیس ذخیره میشه حالا یک سری از ماده ها اجرایی هستند مشکل من هم همین ماده های اجرایی هستند که وقتی شخص این ماده رو انتخاب کردم بر اساس اطلاعات وارد شد ماده محاسبات لازم رو انجام داده و نتیجه رو برگردونه البته محاسبات روی اطلاعات خامی هست که بعدا وارد می کنیم
میشه توی طراحی دیتا بیس راهنمایی کنید که چطوری میتونم دیتابیس رو طراحی کنم که به راحتی بتونه این محاسبات رو انجام بده
به کمک شما اساتید خیلی نیاز دارم

reza10203045
پنج شنبه 24 بهمن 1387, 23:15 عصر
واقعا اگه کسی میتونه کمک کنه ,کمک کنه چون خیلی لازمش دارم
ممنون از همه شما

slashslash2009
جمعه 25 بهمن 1387, 09:58 صبح
این محاسباتی رو که میگی باید با کد نویسی در یه برنامه ای مثل C# انجام بدی

reza10203045
جمعه 25 بهمن 1387, 16:43 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
یعنی من باید برای همه اونا یکی یکی کد بنویسم یعنی راه دیگه ای نیست

abbasi_tech
شنبه 26 بهمن 1387, 12:28 عصر
دیتا بیس یعنی پایگاه، داده نه اطلاعات، پس از بانک اطلاعاتی برای ذخیره داده های خام استفاده می شود اگر داده ای وجود دارد که از محاسبات داده های دیگر بدست می آید نیاز به ذخیره در دیتا بیس نیست. در هر زمان که نیاز به نمایش باشد از طریق برنامه ای که با یک زبان برنامه نویسی نوشته اید و با دیتا بیس ارتباط دارد، محاسبه صورت و نمایش یا استفاده می شود . اگر چنین مواردی داشته باشد که در دیتا بیس ذخیره شود کار بسیار اشتباهی است و اصطلاحا می گویند بانک دچار افزونگی شده است.

seniamail
دوشنبه 28 بهمن 1387, 16:25 عصر
شاید این مقاله بتونه کمکت کنه