PDA

View Full Version : مشكل در هنگام Attach كردن Database

hamed_63
شنبه 26 بهمن 1387, 23:29 عصر
سلام به دوستان عزيزم
من يك database روي يك سرور ديگه و در يك كامپيوتر ديگه ايجاد كردم . حالا براي اينكه بتونم از اين database استفاده كنم ميخواهم اون رو به instance هاي server خودم attach كنم. وقتي به SQLEXPRESS دارم attach مي كنم مشكلي پيش نمي ياد . اما وقتي مي خواهم به يك instance ديگه attach كنم به مشكل بر مي خوره . پيغام Error هم اينه :
ممنون از كمكتون
http://barnamenevis.org/forum/picture.php?albumid=212&pictureid=457

AminSobati
یک شنبه 27 بهمن 1387, 09:59 صبح
دوست عزیزم،
ورژنهایی که تست میکنید همه یک هستند؟

اصغر (پآچ)
یک شنبه 27 بهمن 1387, 12:16 عصر
سلام دوست من

من قبلا به این مشکل برخورد کردم! اما خوشبختانه مشکل من حل شد.

دوست من بانک هایی که توسط Sql Sever با ورژن بالا attach میشند رو دیگه نمیشه به Sql Server با ورژن پایین Attachشون کرد. مثلا دیتابیس هایی که توی SQL Server 2005 اضافه میشند رو نمیشه توی SQL Server 2000 اضافه بشه.

موفق و موید باشی

hamed_63
یک شنبه 27 بهمن 1387, 14:59 عصر
سلام دوست من

من قبلا به این مشکل برخورد کردم! اما خوشبختانه مشکل من حل شد.

دوست من بانک هایی که توسط Sql Sever با ورژن بالا attach میشند رو دیگه نمیشه به Sql Server با ورژن پایین Attachشون کرد. مثلا دیتابیس هایی که توی SQL Server 2005 اضافه میشند رو نمیشه توی SQL Server 2000 اضافه بشه.

موفق و موید باشی

مرسی دوست عزیزم
بله . من می خواستم که یک بانک SQL Server 2005 رو به یک instance در SQL Server 2000 ، attach کنم . آیا من حتما باید بانکم رو توی 2000 بسازم و بعد attach کنم ؟ یا اینکه راه دیگه ای هم وجود داره ؟ می شه بگین مشکلتونو چه طوری حل کردید ؟

hamed_63
یک شنبه 27 بهمن 1387, 15:11 عصر
دوست عزیزم،
ورژنهایی که تست میکنید همه یک هستند؟

سلام جناب Sobati
نه. یکی نبودند. در کل من یک database روی 2000 داشتم ، بعد از اینکه اون رو برداشتم ، بردم و روی یه سیستم دیگه که SQL Server 2005 داشت Attach کردم . بعد از اینکه کلی تغییرات روی database در 2005 انجام دادم ، دوباره خواستم اون رو توی سیستم خودم به یه instance در 2000 ، attach کنم که این Error رو داد . فکر می کنم که مشکل از همینه . می شه لطف کنید و یک راه حل بهم بدید ؟
از لطفتون ممنون

AminSobati
یک شنبه 27 بهمن 1387, 21:38 عصر
به دلیل همین حدس، یکسان بودن ورژن ها رو سوال کردم! در دیتابیس Version ID وجود داره که وقتی در نسخه 2005 کار Attach رو انجام بدین، این ورژن Upgrade میشه و به هیچ عنوان به نسخه پایین تر Downgrade نخواهد شد. تنها کار اینه که اطلاعات Export بشن به نسخه پایینتر

اصغر (پآچ)
سه شنبه 29 بهمن 1387, 11:01 صبح
سلام دوست من

می شه لطف کنید و یک راه حل بهم بدید ؟

همونطور که آقای ثباتی گفتند باید بانک رو Export کنی برای Sql Server 2000 .

احتمالا این روش رو بلدید!

موفق و موید باشید

hamed_63
سه شنبه 29 بهمن 1387, 21:56 عصر
سلام دوست من

همونطور که آقای ثباتی گفتند باید بانک رو Export کنی برای Sql Server 2000 .

احتمالا این روش رو بلدید!

موفق و موید باشید

با سلام به دوستان خوبماز راهنمائيتون واقعا ممنونم. مشكلم حل شد. بي نهايت از آقاي اصغر (پآچ) و آقاي ثباتي سپاسگذارم.