PDA

View Full Version : گفتگو: ايجاد و تغييرات Menu در زمان اجراي برنامه RunTime

anooshiran
یک شنبه 27 بهمن 1387, 14:52 عصر
سلام دوستان
ازآنجاييكه تعدادي از دوستان در ارتباط با ايجاد و تغييرات Menu در زمان اجرا سئوالاتي برايشان مطرح بود ، من اين پروژه كوچك را آماده نمودم تا دوستاني كه با اين مقوله مشكل دارند تا حدي مشكلاتشان برطرف گردد

اگر سئوال يا پيشنهادي بود بسيار خوشحال گرديده و از آن خواهم آموخت.

تشكر ، نشانه اهميت دادن شما به تلاشهاي ديگران است

roya_hh
سه شنبه 29 بهمن 1387, 08:29 صبح
ببخشید من چطور میتونم به یک submenu یک tag اضافه کنم که با زدن هر کدام از sub menu ها فرم مربوط به همان ایجاد شود(ایجاد فرم run time)
اطلاعات مربوط به ساختن منو را هم از database دریافت می کند.( تعداد منو ها و submenu ها اصلا مشخص نیست)
چطور با زدن یک submenu، به آن addhandler اضافه کنم که فرمی که وجود ندارد را نشان بدهد؟

(برنامه من به این صورت است که اطلاعات مربوط به ساخت منو از db گرفته می شود و منو در زمان اجرا ایجاد می شود. با زدن هر کدام از submenu ها باید فرمی ایجاد شود با یکسری کامپوننت نا مشخص. حالا من میخوام ببینم چطوری مشخص کنم که با زدن کدام submenu کدام فرم باز شود؟ یکمی سردرگم شدم .شاید انقدرا هم سخت نباشه اما من پیچیدش کردم)

اگه کمکم کنید ممنون میشم

anooshiran
سه شنبه 29 بهمن 1387, 09:15 صبح
ببخشید من چطور میتونم به یک submenu یک tag اضافه کنم که با زدن هر کدام از sub menu ها فرم مربوط به همان ایجاد شود(ایجاد فرم run time)
اطلاعات مربوط به ساختن منو را هم از database دریافت می کند.( تعداد منو ها و submenu ها اصلا مشخص نیست)
چطور با زدن یک submenu، به آن addhandler اضافه کنم که فرمی که وجود ندارد را نشان بدهد؟

(برنامه من به این صورت است که اطلاعات مربوط به ساخت منو از db گرفته می شود و منو در زمان اجرا ایجاد می شود. با زدن هر کدام از submenu ها باید فرمی ایجاد شود با یکسری کامپوننت نا مشخص. حالا من میخوام ببینم چطوری مشخص کنم که با زدن کدام submenu کدام فرم باز شود؟ یکمی سردرگم شدم .شاید انقدرا هم سخت نباشه اما من پیچیدش کردم)

اگه کمکم کنید ممنون میشم

سلام دوست عزيز

براي runtime كار كزدن به شكلي كه مد نظر شماست بايد اطلاعات كافي را در db داشته باشيد.
من عين اين پروژه را كار كردم ولي نمي دانم شما db را چگونه design كرده ايد. اگر در مورد ساختار db o,n كمي بيشتر توضيح دهيد ، ساخت ران تايم فرم و منو كار پيچيده اي نيست.

roya_hh
سه شنبه 29 بهمن 1387, 12:00 عصر
سلام. من فرم و منوی آن را run time ایجاد کردم. فقط باید یک tag به sub menu بدهم (؟ این اولین مشکلم) چطور addhandler اضافه کنم که این tag را به عنوان پارامتر گرفته و فرمی که می خواهد ایجاد کند را با استفاده از این tag ایجاد کند (؟ مشکل دوم)

ROSTAM2
جمعه 11 آذر 1401, 07:52 صبح
سلام. من فرم و منوی آن را run time ایجاد کردم. فقط باید یک tag به sub menu بدهم (؟ این اولین مشکلم) چطور addhandler اضافه کنم که این tag را به عنوان پارامتر گرفته و فرمی که می خواهد ایجاد کند را با استفاده از این tag ایجاد کند (؟ مشکل دوم)
سلام به همه.
در مورد رویدادهای اشیا بجز استفاده از AddHandler که در مواقعی که شیء اصلی رو بعنوان متغیر در ماجول نمی شه داشت استفاده می شه.
اگر نیاز به رویدادهای هر شیء که در برنامه بصورت RunTime ایجاد می کنید دارید ابتدا در قسمت Declaration از ماجول کد برای آن یک متغیر با کلمه کلیدی WithEvents ایجاد کنید و موقع ایجاد شیء متغیر را با شیء مورد نظر ست کنید.
در اینصورت همانند باقی اشیاء درون ماجول رویدادهای شیء با انتخاب متغیرتون از لیست کشویی Objects در لیست کشویی Events خواهید داشت. تمام.

154315 (https://learn.microsoft.com/en-us/dotnet/visual-basic/language-reference/modifiers/withevents)