PDA

View Full Version : auto complete

code_project
دوشنبه 28 بهمن 1387, 13:58 عصر
توی برنامم یه فرم دارم که توی اون چندتا کنترل قرار داره. هر کدوم از این کنترلها هم به ستون های مختلف جدولم بایند شده.فیلد کلید اصلی(شماره کارت کاربر) به یکی از کمبو باکس هام باینده. چطوری میتونم با تایپ کردن توی این کمبوباکس مقدار سایر کنترلهای بایند شده ام عوض بشه...:عصبانی++::عصبانی++:

majid325
دوشنبه 28 بهمن 1387, 18:44 عصر
من تا حالا فكر ميكردم auto complete به چيز ديگه اي ميگن ، بگزريم ..
سوال:
1-ميخواي زماني كه يك id وارد شد ، مقادير بقيه آبجكتها به مقدار ركوردي كه مساوي با id وارد شده هست ست بشه؟
2- يا ميخواي كه يك item از item هاي كمبو id كه انتخاب شد ، مقادير بقيه آبجكتها به مقدار ركوردي كه مساوي با id وارد شده هست ست بشه؟
جواب:
1-بايد از متد find استفاده كني ، اگر ركوردي با id مورد نظرت وجود داشت كه عمليات reBind رو انجام بدي...
2-متد find رو اجرا كني و بعد عمليات reBind.

پ و:
با توجه به سناريو نمايش ديتا (Binding و reBinding ) و جستجو (Find)ميتونه متد نمايش ديتا (Binding و reBinding ) و جستجوي شما (Find) رفتارهاي متفاوتي داشته باشه.

code_project
سه شنبه 29 بهمن 1387, 07:20 صبح
میخوام با تایپ کردن اولین کاراکتر توی کمبوباکسم دامنه انتخاب هام محدود بشه. مثلا اگه 500 تا شماره کارت داشته باشم که 100تا از اونا با 6 شروع میخوام با زدن 6 همون 100 تا شماره برام بمونه و به همین ترتیب برای بقیه ارقام.
حالا اسمش auto complete هست یا نه؟

majid325
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 01:36 صبح
خود كمبو 2 تا خاصيت براي اين كار به نامهاي AutoCompleteMode و AutoCompleteSource داره كه اين كار رو انجام ميده.

code_project
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 06:34 صبح
شما دیگه چرا مهندس.اگه کمبوم به یه جدول بایند شده باشه دیگه این خاصیتا جواب نمیده...

majid325
جمعه 02 اسفند 1387, 05:07 صبح
شما دیگه چرا مهندس.اگه کمبوم به یه جدول بایند شده باشه دیگه این خاصیتا جواب نمیده...
يه جور ميگين انكار من ...... هستم!
مگه كمبو به جدول بايند بشه ،چيش ميشه كه نشه از اين دو تا خاصيت استفاده كرد؟
ما كه كمبومون بايند هست auto complete هم ميكنه.
نه چندان بي ربط:
حالا مگه نوشتن يه كد براي auto complete چقدر پيچيدس، در هر صورت با ست كردن اون 2 تا prop هم جواب ميگيريد.

code_project
یک شنبه 04 اسفند 1387, 11:26 صبح
متاسفانه اون دوتا Property اصلا جواب نمیده دوست گرامی چون اطلاعات از قبل توی بانک set شده. کسی دیگه نیست کمکم کنه...