PDA

View Full Version : چگونه اطلاعاتي كه توسط كارت خوان پر شده را به اطلاعات معادل تبديل كنم ؟

hamed_63
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 19:38 عصر
سلام به دوستان عزيز
من برنامه اي دارم كه قرار شده اون رو تكميل كنم . برنامه من يه ديتابيس Sql server 2000 داره كه بعضي از فيلدهاي جدول هاش به وسيله كارت خوان پر مي شند . اما وقتي اين جدول ها رو باز مي كنم مي بينم اطلاعات فيلدهايي كه از كارت خوان خوانده مي شوند به صورت حروف نامشخص نشون داده مي شند. ولي وقتي همون فيلدها توي برنامه نمايش داده مي شند كاملا درست است . مثلا وقتي جدول ماشين رو باز مي كنم data هاي فيلد شماره ماشين به صورت نامشخصه ولي وقتي برنامه موجود رو باز مي كنم اطلاعات شماره ماشين درست نمايش داده مي شه ؟ اگه ممكنه بگين اين به چه صورته ؟ چطور من هم مي تونم اين data هارو تبديل به اعداد معادلش كنم ؟ تصوير يه table رو هم گذاشتم . از همه دوستان ممنونم .
http://barnamenevis.org/forum/picture.php?albumid=215&pictureid=460

kiosksoft
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 09:41 صبح
دوست عزیز

شما ابتدا باید به نحوه کار برنامه پی ببرید , حالتهای مختلفی ممکن است وجود داشته باشد.

حالت اول اینکه که داده هایی که توسط کارت ریدر به برنامه ارسال شده اند ممکن جهت بالا بردن امنیت با روش خاصی داده ها از قبل نگهداری شود و هنگام ارسال هم همان داده ها منتقل میشوند , یعنی داده ها
با الگوریتم خاصی در منبع نگهداری میشوند, که حتما شما باید اون الگوریتم داشته باشید تا بتونید داده ها را بازیابی بکنید.(این اطلاعات قبل خواندن و ارسال به دیتابیس تو سط برنامه , کد شده باشند)

حالت دوم اینه که داده ها در منبع به صورت معمولی نگهداری شده باشند , اما برنامه نویس بعد از خواندن توسط دستگاه ریدر با الگوریتم خاصی این داده ها جهت بالا بردن امنیت , کد کرده سپس به دیتابیس ارسال کرده باشد , که شما اگر سورس برنامه رو در اختیار دارید چک کنید ببنید کجای برنامه این داده دریافت و دیکد میشوند , شاید هم از یک dll استفاده شده باشد.

موفق باشید