PDA

View Full Version : آیا این یک کامپایلر است ؟

Sundown
چهارشنبه 30 بهمن 1387, 23:19 عصر
سلام
آقا من یه برنامه ای رو طراحی کردم به این شکل که شما توش یه سری کد به یه زبان جدید که خودم اختراعش کردم و خیلی هم روش وقت گذاشتم می نویسید بعد برنامه ی من میاد کد های شما رو به کد های زبان سی شارپ تبدیل میکنه و درون یه فایل ذخیره میکنه
بعد کامپایلر سی شارپ رو صدا میزنه و اون فایل رو به وسیله کامپایلر سی شارپ کامپایل و قابل اجرا میکنه

حالا سوالی که دارم اینه که آیا میشه به این گفت یه زبان برنامه نویسی ؟ یا یه کامپایلر یا یه مفسر ؟
اگه خواستید میذارم ببینیدش
مر30

هر کس به زبان دل خود خود غرق نیاز است
هر کس به سوی قبله ی خود رو به نماز است

Mehdi Asgari
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 00:01 صبح
به این میگن یه کامپایلر (مترجم) چون داره از یک زبان منبع (زبان خودت) به یک زبان مقصد (زبان سی شارپ) تبدیل می کنه
زبان ، اون کدی هست که اختراع کردی.
بذار ببینیم...

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 12:05 عصر
اين يك مترجم هست نه از نوع كامپايلر. شايد بشه گفت مفسر.
يكي از مهمترين وپژگي هاي يك كامپايلر اين هست كه كامپايلر بايد خروجي كدش اسمبلي باشه درحالي كه شما خروجي تون سي شارپ هست.

blue_lotus
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 12:05 عصر
سلام

این یک مفسر (Interpeter) هست. که زبان نوشته شده ی شما که اصطلاحا چون به زبان ماشین نزدیک نیست بهش میگن سطح بالا رو به زبان سی شارپ ترجمه میکنه، کامپایلر خود سی شارپ میاد و زبان برنامشو به زبان قایل فهم به زبان ماشین بر میگردونه تا خروجیش بشه برنامه ی ما. همینطور که می دونین مفسر ها وظیفه ی تفسیر دستور رو دارن ( مثل کاری که شما کردید) ولی کامپایلر ها وظیفه ی ترجمه ی دستورات زبان برنامه نویسی رو به دستورات زبان ماشین به عهده دارند.

اگر ممکنه درباره ی کارتون و همینطور مفسر و عملکرد و الگوریتمی که استفاده کردید توضیح بدید. زبانی که استفاده کردید و هرچه خودتون میدونین لازم هست بیان کنین.

براتون آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم

Sundown
جمعه 02 اسفند 1387, 10:22 صبح
اگر ممکنه درباره ی کارتون و همینطور مفسر و عملکرد و الگوریتمی که استفاده کردید توضیح بدید. زبانی که استفاده کردید و هرچه خودتون میدونین لازم هست بیان کنین.

من چون فکر میکردم این کار مسخره است و کسی بهش توجهی نمی کنه این بود که ساده ترین راه رو انتخاب کردم
یعنی یه زبان که توش یه سری کلمه کلیدی هست ( دقیقا مثل همه زبان ها )
بعد مترجم این زبان میاد از توی یه بانک که معادل اون کلمات در سی شارپ در اون قرار داره کلمات کلیدی و حتی بعضی از اپراتور ها و یا علامت ها رو که توی برنامه نوشته شده در زبان من هست رو به کلمات اپراتور ها و علائم معادلشون در سی شارپ تبدیل میکنه
بقیه راه هم ساده است
ذخیره رشته توی یه فایل و بعد هم صدا زدن کامپایلر سی شارپ و در نهایت حذف اون فایل که کد های سی شارپ توش قرار داشت
می دونم الان میگید این مسخره هست ولی ارزش رو داشت. حداقل فهمیدم اگر یه زبان کاملا جدید ( نه به این شکل ) درست کنم و بتونم کد هاشو به زبان سطح بالا تبدیل کنم می تونه مفید باشه
من این کار کار رو تا چند هفته دیگه شروع میکنم و حتما حتما پس از پایان کار اون رو توی همین قسمت کامپایلر ها قرار میدم ( البته به همراه سورس )
به هر حال اینم لینک دانلودش به همراه سورس ( به زبان سی شارپ 2008 )
مرسی که وقت گذاشتید

http://www.mediafire.com/file/zzknimz1wto/Clicka.zip