PDA

View Full Version : اجرا با برنامه ما

lord_viper
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 13:55 عصر
با سلام
یه برنامه نوشتم که یه فایل مختص به خودشو تولید میکنه با تنظیم رجیستری اون فایل رو به ویندوز شناسوندم که با برنامه من باز بشه حالا برای انکه وقتی برنامه باز هست و رو یه فایل دیگه کلیک شد اون فایل تو برنامه باز بشه مثل media player که وقتی یه اهنگ در حال پخش هست وقتی رو یه اهنگ دیگه کلیک میکنی اون اهنگ جدید شروع به پخش میکنه
با تشکر

جواد ملاولی
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 15:17 عصر
حالا برای انکه وقتی برنامه باز هست و رو یه فایل دیگه کلیک شد اون فایل تو برنامه باز بشه

سلام. مگه الان وقتی رو یه فایل دیگه کلیک شد چه اتفاقی می افته؟

vcldeveloper
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 18:00 عصر
می تونید کدی بنویسید که فقط یک نسخه از برنامه در حال اجرا باشه (مثلا با استفاده از Mutex). سایر نسخه های برنامه که میخوان اجرا بشند، وقتی متوجه وجود یک نسخه دیگه شدند، آدرس فایل دریافتی را به نسخه در حال اجرا ارسال کنند (مثلا با WM_COPYDATA)، و خودشان بسته بشند.

lord_viper
جمعه 02 اسفند 1387, 10:59 صبح
ُبا سلام
الان وقتی باز هست روی فایل کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته فقط وقتی برنامه بسته باشه باز میشه و فایل رو باز میکنه
جناب کشاورز از mutex استفاده کردم
مسئله اینه که وقتی برنامه بسته روی فایل کلیک میشه با paramstr و paracount تو رویداد oncreate میشه ادرس فایل رو خواند اما وقتی برنامه بازه چطور میشه اطلاعات ادرس فایل جدید که روش کلیک شده رو خواند؟
با WM_COPYDATA ؟؟؟؟

shervin farzin
جمعه 02 اسفند 1387, 12:45 عصر
سلام
در اين برنامه از اونجا كه نميدونستم شما Mutex رو چطور پياده سازي كرديد ، كد اون رو هم
نوشتم .
در قسمت Project Source Code ، كدهاي مربوط به Send كردن رشته به كمك WM_COPYDATA
و كد هاي مربوط به Mutex قرار داره . در قسمت Unit Source Code مربوط يه Unit1 ، كد هاي
مربوط به Recive رو نوشتم .
موفق باشيد .