PDA

View Full Version : حرکت دادن صفحه

solmaz daryani
پنج شنبه 26 آذر 1383, 15:23 عصر
سلام من یه برنامه ای می خوام بنویسم که یه ارایه ی a[100][100] رو تعریف میکنم از نوعcharو صفحه ی مانیتور هم 80 در 25 هست.حالا من یه مختصات scrx & scryبرای مانیتور دارم وcarx & cary هم حالا می خوام با حرکت کرت صفحه هم حرکت کنه یعنی اگه کرت من مختصاتش خارج از محدوده ی مانیتور بود صفحه ی مانیتور هم حرکت بکنه.مثلا ممکنه من یه کاراکتری مثل aدر خارج از صفحه ی مانیتور باشه و من بخوام کرت رو ببرم زیر aومیخوام که صفحه هم با کرت حرکت بکنه.من یه برنامه نوشتم که errorنداره ولی وقتی هم که اجرا می شه انگار تو حلقه بی نهایت افتاده.اگه کسی باشه که این برنامه رو بنویسه واقعا ممنون میشم.و البته برنامه تو ی کلاس نوشته میشه.اگه توضیحاتم ابهام دارن لطفا بگید.ممنون.

solmaz daryani
پنج شنبه 26 آذر 1383, 15:44 عصر
یعنی به طور کلی یه char s[100][100]داریم که کل محیظ کار ما هست و در این ارایه یا صفحه object ها قرار دارن و این صفحه هم مانیتور رو هم داره با اندازه ی 80 در 25 حالا می خوام با حرکت کرت صفحه ی ما نیتور هم حرکت بکنه . :cry:

aakh1361
جمعه 27 آذر 1383, 19:36 عصر
واضح بگو من که نمی فهمم :confy2:

solmaz daryani
دوشنبه 30 آذر 1383, 16:22 عصر
من شکل اون چیزی رو که می خواستم کشیدم.این صفحه ی ارایه ای100*100 کل صفحه ی مورد نظر هست.و این مربع ابی رنگ هم صفحه ی مانیتور هست.و اون خط قرمز هم مکان نما هست.و دایره ی سبز هم یه ادم هست به فرض.من می خوا م مکان نما رو ببرم زیر دایره ی سبز و می بینم خارج از محدوده ی مانیتور هست.یعنی مانیتور اون قسمتو نشون نمیده پس باید با حرکت مکان نما صفحه ی مانیتور هم به طرف هدف حرکت بکنه.منظورم این نیست که با هر 1 قدم حرکت مکان نما صفحه مانیتور هم حرکت می خوام وقتی مختصات عمودی مکان نما بیشتر از 80 شد به چپ یا راست و مختصات افقی بیشتر از 25 شد به بالا و پایین حرکت کنه.در واقع وقتی مکان نما به دیواره های مانیتور می خوره صفحه مانیتور جا به جا بشه.مثلا چطور باscroll قسمتها یی رو که نمی بینیم رو بالا پایین چپ راست میبریم و می بینیم.من هم می حوام همین طور بشه واسه صفحه مانیتور :cry: