PDA

View Full Version : سوال: منو راست کلیک اکسپلورر

bastakboys
شنبه 03 اسفند 1387, 06:28 صبح
1.چگونه می شه که به منو راست کلیک اینترنت اکسپلورر یا ویندوز یک ایتم اضافه کرد مثل:

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=28506&stc=1&d=1235186738

***ویرایش شده توسط مدیر***
البته با کد نویسی:لبخند:

kablayi
شنبه 03 اسفند 1387, 17:14 عصر
سلام...
برای اضافه کردن آیتم به منوی اکسپلورر شما بایستی در برنامتون بتونید کلید زیر رو به registry اضافه کنید ...

تصاویر زیر میتونه بهتر کمکتون کنه :
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=28518&stc=1&d=1235224745

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=28519&stc=1&d=1235224745

شما بایستی در آدرس:
HKEY_CURRENT_USER>software>microsoft>Internet Explorer>Menu Ext
از رجیستری یک key با نام مورد نظر(همون آیتم) ایجاد و درون اون یک dword value با نام contexts ایجاد کنید و مقدار اونو برابر با 3 و HEX قرار بدین...
default رو هم بایستی با آدرس برنامه ای که قرار هست اون آیتم اجرا کنه مقدار دهی میکنید...
طبق تصویر دو value درون key ایجاد شده ...
نکته:
اگر مقدارcontexts برابر 3 باشد آیتم زمانی نشان داده می شود که در فضایی خالی راست کلیک نمائید ...
اگر مقدارcontexts برابر 31 باشد آیتم زمانی نشان داده می شود که بر روی یک لینک راست کلیک نمائید ...
و ...

اگر کمک دیگه ای خواستید در خدمتیم ...
موفق باشید ...

kablayi
شنبه 03 اسفند 1387, 17:23 عصر
ضمنا اگر در مورد نحوه کار با رجیستری در VB.Net هم اطلاعاتی خواستین میتونید در این تاپیک پیدا کنید ...
آموزش رجیستری بصورت PDF (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=535168&postcount=1)

موفق باشید ...

bastakboys
شنبه 03 اسفند 1387, 23:08 عصر
نکته:
اگر مقدارcontexts برابر 3 باشد آیتم زمانی نشان داده می شود که در فضایی خالی راست کلیک نمائید ...
اگر مقدارcontexts برابر 31 باشد آیتم زمانی نشان داده می شود که بر روی یک لینک راست کلیک نمائید ...
و ...

یک منبعی از این کدها که مثلا 3 یا 31 چه چیز است

چطوری میشه برنامه دانلود اصلی اکسپلورر رو تغییر داد.

این مقدارcontexts برابر 31 چه پارامتری برمی گرداند.(منظورم اینه که حالا وقتی که برنامه من با کلیک بر روی منو راست کلیک باز شد چگونه مقدار لینک مورد نظر که بر روی آن راست کلیک شده در برنامه وارد کنم.)

kablayi
یک شنبه 04 اسفند 1387, 17:59 عصر
من منظورتونو نمیفهمم ...
contexts ربطی به پارامتر نداره ...
ببینید این یه قرار داده که خوده Microsoft که explorer رو نوشته تعیین کرده ...
مثلا اگر مقدارcontexts برابر 3 بود اون آیتمی رو که شما به منوی راست کلیک اضافه کردید زمانی دیده میشه که شما در یک فضایی غیر از لینک در صفحه Explorer راست کلیک کرده باشید اگر روی یه لینک راست کلیک کنید اون آیتم دیده نمیشه ...

در اصل اینطور میشه گفت مقدار Contexts محل اون آیتم شما رو مشخص میکنه ....
این مقادیر رو تجربی میتونی کشف کنی ...:متفکر:

در مورد تغییر برنامه دانلود مربوط به explorer فکر میکنم بایستی شما برنامه نویسی سوکت رو بلد باشید تا بتونید تحت شبکه برنامه بنویسید یعنی بتونید برنامه ای بنویسید که از آدرس لینک اون فایل رو دانلود کنه و تو یه آدرسی ذخیره کنه ... باز هم میگم فکر میکنم اینطوری باشه در این مورد از دوستان دیگه هم بپرسید شاید من اشتباه میکنم ...

موفق باشید ...

bastakboys
یک شنبه 04 اسفند 1387, 19:35 عصر
من منظورتونو نمیفهمم ...
contexts ربطی به پارامتر نداره ...
ببینید این یه قرار داده که خوده Microsoft که explorer رو نوشته تعیین کرده ...
مثلا اگر مقدارcontexts برابر 3 بود اون آیتمی رو که شما به منوی راست کلیک اضافه کردید زمانی دیده میشه که شما در یک فضایی غیر از لینک در صفحه Explorer راست کلیک کرده باشید اگر روی یه لینک راست کلیک کنید اون آیتم دیده نمیشه ...

در اصل اینطور میشه گفت مقدار Contexts محل اون آیتم شما رو مشخص میکنه ....
این مقادیر رو تجربی میتونی کشف کنی ...:متفکر:

در مورد تغییر برنامه دانلود مربوط به explorer فکر میکنم بایستی شما برنامه نویسی سوکت رو بلد باشید تا بتونید تحت شبکه برنامه بنویسید یعنی بتونید برنامه ای بنویسید که از آدرس لینک اون فایل رو دانلود کنه و تو یه آدرسی ذخیره کنه ... باز هم میگم فکر میکنم اینطوری باشه در این مورد از دوستان دیگه هم بپرسید شاید من اشتباه میکنم ...

موفق باشید ...

دوست عزیز من آیتم رو به منو راست کلیک اضافه کردم
در ضمن من برنامه دانلود رو هم نوشتم
حالا مشکل من اینه که با کلیک بر روی لینک دانلود در اکسپلورر بطور پیش فرض دانلود منیجر من با آدرس لینک مورد نظر بالا بیاد
من این کار را با وی بی اسکریپت می تونم انجام بدم ولی نمی دونم در اکسپلورر وقتی که روی لینک دانلود راست کلیک شد و برنامه من بالا آمد چگونه آدرس فایل دانلود را از اکسپلورر بگیرم و در برنامه خودم وارد کنم (البته بصورت اتوماتیک )

bastakboys
دوشنبه 05 اسفند 1387, 20:32 عصر
کسی جواب ما رو نمی ده ؟