PDA

View Full Version : ایجاد صفحه Desk Top در یک فرم

object
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 00:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من میخواستم بدونم آیا راهی هست که صفحه دسکتاپ (که خودش هم یک پنجره هستش) رو در یک فرم شبیه سازی کنیم یعنی یک کپی برابر اصل از دسکتاپ رو روی یک فرم ایجاد کنیم؟

v_shalchian
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 08:53 صبح
سلام
این تابع از هر جای صفحه نمایش که داره نشون داده میشه عکس میگیره.
شما هم کافیه وقت اجرای برنامه تمام فرم ها رو minimize کنی و تابع رو اجرا کنی.
این طوری

image1.picture.graphic:=capturescreen(0,0,screen.w idth,screen.height)

----------------------------------------------------------------------------------------
function CaptureScreen(x1 ,y1 ,x2 ,y2:integer):TBitmap;
var
DC : HDC;
ABitmap : TBitmap;
begin
DC := GetDC(GetDesktopWindow);
ABitmap := TBitmap.Create;
try
ABitmap.Width := x2-x1 ;
ABitmap.Height := y2-y1 ;
BitBlt(ABitmap.Canvas.Handle
,0,0,ABitmap.Width,ABitmap.Height,DC,x1,y1,SRCCOPY );
finally
ReleaseDC(GetDesktopWindow,DC);
end;
Result := ABitmap;
end;

object
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 01:10 صبح
رئیس جان دستت درد نکنه اما من منظورم این نبود که فقط شکل صفحه DeskTop رو داشته باشم بلکه منظورم این بود که خود این صفحه رو داشته باشم و بتونم دقیقا همون استفاده ای که از DeskTop میبرم رو داشته باشم دقیقا با همون شکل و شمایل و امکانات.
اگر کسی میدونه ممنون میشم که به من هم بگه

-------------------------------
آبجکت = (LN(-1

object
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 00:46 صبح
:(
آقا یعنی یکی نیست به این سئوال من جواب بده؟؟؟!!!؟؟؟!!!!!!
اگه انجام این کار اصلا ممکن نیست بگید من دنبالش نگردم اگر قابله انجامه خوب بگید تا من هم بدونم
اگر هم سئوال خیلی احمقانه است بگید تا خودم هم بفهمم آخه بابا

Kambiz
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 02:55 صبح
تو برنامه نویسی هیچ کاری غیر ممکن نیست. سوال احمقانه هم اون سوالی هست که از بدیهیات و مقدمات کار باشه که این سوال از این سنخ نیست. اگر هم کسی راه حلی بلد بود حتما تا الان پاسخی داده بود همانطور که آقای شالچیان پاسخی رو ارائه دادند هرچند که اون پاسخ، جواب مورد نظر شما نبود.

بهتره به جای طلبکار بودن از دیگران، آستین بالا بزنی و راه حلی برای مشکلت پیدا کنی. هر چی باشه مشکل مال تو هست و با پیدا شدن راه حل٬ منفعتش هم نصیب تو می‌شه.

houshmand
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 03:29 صبح
دوست عزیز کار که نشد نداره !
برای اینکار مثلاً می توانی روی عکس صفحه دسک تاپ هر جا کلیک شد شما کلیک موس را روی دسک تاپ مشابه سازی کنی
البته برای این کار یک کم وقت می خواهد که میتوانی به عمو دلفی اسیستنت بگی برایت یا بنویسه :evil: یا از FAQ دلفی :evil: :evil: بپرسه که اونا سریع برات می نویسند :wink:
یا اگه اهل ذوق و هنر باشی با یک کم وقت گذاشتن می توانی خودت بنویسی (اگه مشکلی داشتی بپرس)

houshmand
پنج شنبه 23 مرداد 1382, 03:56 صبح
تا داشتم این را می نوشتم آقای ...

تو برنامه نویسی هیچ کاری غیر ممکن نیست.

من هم همین را نوشتم تقریباً در یک زمان!!!
دوست عزیز کار که نشد نداره !

object
جمعه 24 مرداد 1382, 02:12 صبح
1 ـ‌ آقا به خدا من اصلا از کسی طلب کار نیستم من خاک پای همه رفقای با معرفت هم هستم شرمنده اگر بد صحبت کردم
2 ـ من منظورم این نبود که «هلو بیا بپر تو گلو» یعنی اینکه حاضر خوری کنم من دوست داشتم یکی یه اشاره ای بکنه یک راهنمائی بکنه تا من بتونم راهش رو پیدا کنم و خودم جلو برم تا به مقصد و منظور برسم
3 ـ‌ در مورد این اون که فرموده بودید از خود FAQ دلفی بپرسم میشه راهنمائی بیشتری مرحمت بفرمائید
4 ـ بازم از همه سروران و اساتید عزیز خودم معذرت میخوام ببخشید اگر لحن صحبتم خیلی بد بود معذرت

کوچیک همه شما
آبجکت کوچولو

-------------------------
آبجکت = (LN(-1
:D