PDA

View Full Version : باز شدن هر فرم در یک تب جدید

amir-haghighi
یک شنبه 04 اسفند 1387, 11:39 صبح
به یاد او ::

میخواستم که یه برنامه طراحی کنم که دارای یک منو باشه . هر بار که روی منو کلیک شد ، یک فرم جدید ایجاد بشه و این فرم در یک تب جدید از تب کنترل نمایش داده بشه . درست مثل برنامه ویژوال استودیو . اگه دوستان توانایی دارن لطفا این کد رو واسم بنویسن یا یه نمونه معرفی کنند که از dll استفاده نکرده باشه . متسفانه تا به امروز هر چی پیدا کردم ، کدهای اصلیش در داخل dll بوده و نمیتونستم زیاد از محتوای کد سر در بیارم .

amir-haghighi
یک شنبه 02 فروردین 1388, 20:08 عصر
به ياد او ::

لطفا كسي جواب سوال من رو بده . با تشكر .

asefy2008
یک شنبه 02 فروردین 1388, 22:31 عصر
سلام برای ایجاد TabControl در فرم از کد زیر :

TabControl TabControl = new TabControl();
TabControl.Size = new Size(400, 300);
TabControl.Location = new Point(20, 20);
this.Controls.AddRange(new Control[] { TabControl });

و برای ایجاد Page در TabControlتون و همچنین فرم از کد زیر استفاده کن:

TabPage TabPage;
Form2 f2 = new Form2();
f2.MdiParent = this;
TabPage = new TabPage("sina");
TabControl.TabPages.Add(TabPage);
TabPage.Controls.Add(f2);
f2.Show()
سال نو مبارک

amir-haghighi
شنبه 08 فروردین 1388, 12:03 عصر
به یاد او ::

خوب این کد رو که نوشتی رو خودم هم نوشته بودم . البته این کد خیلی کم ک کاستی داره . مثلا همیشه آخرین تب رو فعال نگه میداره و اگه شما به یک تب دیگه برید ، اون وقت فرمی که بر روی اون تب قرار داره فعال نمیشه با اینکه تب مورد نظر فعال میشه ! برای حل این مشکل هم باید شما در خاصیت فعال شدن تب های تب کنترل در بین فرم های خودتون بگردید و فرمی رو که تب اون فعال شده رو فعال کنید و این کار از طریق پیدا کردن selectedindex مربوط به کنترل تب پیج امکان پذیر هست .

منظورم از اینکه مثل ویژوال استودیو باشه ، این هست کهاز نظر شکل ظاهری مثل ویژوال استودیو باشه .

در واقه میخوام بدونم چطوری باید ظاهر تب کنترل رو تغییر بدم تا تب ها به صورت دلخواه من ظاهر بشن .

meri_64
دوشنبه 30 خرداد 1390, 09:47 صبح
سلام
این مشکل من هم هست.میخوام فرم هام تو یک تب باز بشه.
اگه مشکل رو حل کردید لطفا من رو هم راهنمایی کنید.

ParsaNM
دوشنبه 30 خرداد 1390, 10:48 صبح
جالبه من هم همين مشکل رو دارم ...
البته ميشه تو يه پنجره ديگه باز کرد ولي نميشه تو همون پنجره و در تب جديد باز کرد ...!