PDA

View Full Version : شكستن قفل آي سي Mega 64

SamaPic
دوشنبه 05 اسفند 1387, 10:53 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز.
من در حال كار بر روي يك مدار هستم.
ولي با يك مشكل مواجه شدم.
آي سي موجود در مدار (Mega 64) قفل شده.
نوشتن مجدد برنامه خيلي سخته چون با چند عدد كلكتور و ... و جريان آمپر بالا كار مي كند .
خيلي برام مهمه.
اگر كسي مي تواند راه حلي براي باز كردن قفل آي سي يا حتي دست يابي به بخشي از برنامه به من نشان بدهد خيلي ممنون مي شوم.چون خيلي كارم گير كرده.
من مي توانم اين مدار را به يك شركت بدهم برايم آي سي را طراحي كند ولي مي خواهم خودم انجام دهم.
اين را هم بگويم كه از اين آي سي به تعدادي دارم كه اگر اولي سوخت مشكل چنداني نداشته باشم.
با تشكر.
خدانگهدار.

kernel
سه شنبه 06 اسفند 1387, 08:53 صبح
شنیدم ATMEL برای این کار جایزه بزرگی گذاشته !

ولی یادمه یکی تو اردبیل این کارو انجام میداد ! تو نت دنبال DIAG + ODB2 بگرد پیداش میکنی !

SamaPic
سه شنبه 06 اسفند 1387, 21:38 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.

شنیدم ATMEL برای این کار جایزه بزرگی گذاشته !

ولی یادمه یکی تو اردبیل این کارو انجام میداد ! تو نت دنبال DIAG + ODB2 بگرد پیداش میکنی !

من كلمه ي كليدي شما را سرچ كردم ولي چيز بدرد بخوري بدست نياوردم . مي شود كمي بيشتر توضيح دهيد.
آيا اين روش آي سي را مي سوزاند؟
خيلي متشكرم.
خدانگهدار.

kernel
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 01:03 صبح
با سلام خدمت دوست عزيز.

من كلمه ي كليدي شما را سرچ كردم ولي چيز بدرد بخوري بدست نياوردم . مي شود كمي بيشتر توضيح دهيد.
آيا اين روش آي سي را مي سوزاند؟
خيلي متشكرم.
خدانگهدار.

نه جناب samapic اینی که نوشتم روش نیست ! ODB2 پروتکل شبکه داخلی خودرو هاست . کلا همه خودرو ها به صورت داخلی برای ارتباط با قطعات داخلیشون از این پروتکل استفاده می کنن !

DIAG هم اسمه دستگاهیه که یه طرفش به ماشین و طرف دیگه به PC متصل میشه و اطلاعات ODB2 رو مثل اطلاعات سنسورها و ........... رو روی سریال یا USB به PC میده !

این دستگاههای DIAG معمولا یعنی 90% از AVR ها استفاده میکنن که همشون Protect شده هستن !

ولی یه بنده خدا تو اردبیل هست که هر چی میکرو بهش بدی با هر تعداد که بخوای برات کپی میگیره بهت تحویل میده ! ( وا عجبا )
عمده کاراش هم رو همین دستگاه DIAG و کلا کارای مربوط به خودرو هست واسه همین گفتم اینا رو Search کن !

اگه خیلی گشتی بازم پیداش نکردی بهم پیام بده اسمشو بهت بدم .

SamaPic
دوشنبه 12 اسفند 1387, 11:38 صبح
با سلام خدمت دوست عزيز.
من بازهم نتوانستم چنين چيزي را پيدا كنم.
اگر امكان دارد بيشتر راهنمايي كنيد .
با تشكر.
خدانگهدار.

Hamed Hosseini
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 03:56 صبح
سلام. اگه بخواي يه آي سي رو كپي كني. مي توني از دستگاه IC-Duplicator استفاده كني. كه شامل يه برد الكترونيكي شبيه programmer و يه نرم افزار به نام AVR-Duplicator يا PIC-Duplicator . البته بردي كه براي AVR استفاده مي شه با بردي كه براي PIC استفاده مي شه كاملا متفاوته.

ghasedak2716
شنبه 06 تیر 1388, 10:07 صبح
تا جایی که من میدونم duplicator نمیتونه ic قفل شده رو کپی کنه ؟ میتونه؟

mobtakeran
شنبه 06 تیر 1388, 18:06 عصر
فکر نکنم بتونه
تنها روشی که منطقی بنظر میرسه برگرداندن lock bit ها به حالت اولیه است که این راهم مسدود شده !!؟