PDA

View Full Version : قسمت های برنامه انبار داری

ali_mnkt
سه شنبه 06 اسفند 1387, 14:36 عصر
سلام به دوستان .

من یه چند وقتی هست که درگیر یه پروژم. حالا هم تقریبا آخرشه و دارم انبار رو می نویسم

من چند تا قسمت برای انبار در نظر گرفتم :

1- ورود کالا

2- خروج کالا

3- نمایش کل کالا های موجود در انبار

4- نمایش کالا هایی با مقدار کمتر از یک مقدار خاص

حالا دوستانی که برنامه انبار نوشتن یه کمکی کنن ببینم چه گزینه های اساسی دیگه ای

باید اضافه کنم ؟

و یا اگه برنامه ای از این قبیل دارن اگه مشگلی نداشته باشه اینجا بذارن و یا حداقل عکس

صفحه هاشو بذارن تا بتونم ایده بگیرم . متشکرم

nokhodsiah2001
سه شنبه 06 اسفند 1387, 15:21 عصر
سلام
دوست عزیز
1- اولین کاری که باید بکنی انبارها رو به چند دسته تقسیم کنی (مواد خوراکی، الکتریک ، مکانیک ، نوشت افزار و ....)
2- باید برای هر کالا یک کد در نظر بگیری با توجه به نوع انبار
3 - برای مصرف و قسمت یا محلی که کالا مصرف میشه کد مرکز هزینه در نظر بگیری
4 - سال مالی در نظر گرفته شود ( سند افتتاحیه جهت ابتدای دوره و اختتامیه برای انتقال به سال بعد)
5 - کارتکس برای هر کالایبه طور مجزا با کد مربوطه ایجاد شود و تعداد ،تاریخ ، نام فرد ، محل مصرف ، قیمت واحد و ... مربوطه به ورود و خروج هر کالا در نظر گرفته و ثبت شود
6 - برای مواد غذایی تاریخ مصرف و قانون "اولین ورود اولین خروج" اعمال شود

و موردی از این دسته

اوبالیت به بو
سه شنبه 06 اسفند 1387, 16:39 عصر
حالا دوستانی که برنامه انبار نوشتن یه کمکی کنن ببینم چه گزینه های اساسی دیگه ای

باید اضافه کنم ؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=143552&highlight=%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8% A7%D8%B1%D9%8A

ali_mnkt
سه شنبه 06 اسفند 1387, 18:15 عصر
4 - سال مالی در نظر گرفته شود ( سند افتتاحیه جهت ابتدای دوره و اختتامیه برای انتقال به سال بعد)
5

و موردی از این دسته

یه توضیح می شه در مورد سند افتتاحیه واختتامیه بدید ؟ دلیل تعریف اون چیه ؟

pourang_us
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 11:12 صبح
سلام دوست عزيز يه نرم افزار استاندار انبار داري حد اقل بايد قابليت هاي زير رو داشته باشه
1- انواع اسناد ورودي شامل (موجودي ابتداي دوره ،خريد و دريافت اماني رسيد انتقال بين انبار رسيد ضايعات )

2- انواع اسناد خروجي شامل (فروش؛ حواله انتقال بين انبار؛ حواله اماني سند مصرف؛ سند ضايعات ) و اگر انبار انبار توليد هست سند توليد

3- قابليتهاي كالا شامل كد كالا؛ نام كالا؛ واحد سنجش اصلي و فرعي و همچنين مشخصه فني و نوع كالا و همچنين اگر انبار ريالي ميباشد طبقه حساب براي هر كالا و در صورت تعدد انبار ها محل فيزيكي كالا

4- در قسمت كاربران دسترسي هر كاربر به هر انبار و هر سند و همچنين تفكيك كاربران از نظر ثبت ويرايش و حذف!

5- داشتن سال مالي و امكان تغيير آن

6- در صورت داشتن انبار ريالي وجود قسمتي براي قيمت گذاري اسناد وارده و همچنين ريالي كردن اسناد صادره با توجه به تنوع هاي حسابداري

7-امكان كنترل موجودي در چهار سطح (نقطه سفارش و حد بحراني) با توانايي تهيه گزارش

8- و مهمتر از همه دوست عزيز كاردكس كالا در دو سطح انبار و مجموعه با توانايي محدوه تاريخ براي ديدن و همچنين توانايي گزارش دادن (خيلي مهمه اين قسمت) و يادت باشه كه كاردكس هيچ وقت هيچ جا ذخيره نميشه بلكه در لحضه بايد ساخته بشه!

9- توانايي رهگيري كالا براي پياده سازي سيستمهاي انبار داري برحسب Lifo , Fifo

10- توانايي ثبت اسناد وارده بر حسب طرف حساب خريد.

البته دوست عزيز اين ها مواردي بود كه براي داشتن يه انبار حداقل لازم داري و بيشتر احتباجات تعدادي رو رفع ميكنه

pourang_us
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 11:17 صبح
ضمنا انبار گرداني و اسنادش هم هست شامل نحده انبار گرداني! سند كسورا ت و اضافات انبار گرداني و همچنين در نهايت همون سند افتاحيه (ريالي) كه تعدادي اون ميشه ابتداي دوره و اختتاميه (ريالي) كه تعدادي ميشه كسورا ت و اضافات البته اگه انبارت ساده است ميتوني از انبار گرداني استفاده نكني و كسورات و اضافات بزني