PDA

View Full Version : editable grid view

parybaba
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 16:52 عصر
سلام
با اینکه چند بار درخواست کردم هنوز هیچ عزیزی جواب درست نداده
گفتم توی این بخش هم مطرح کنم
من یه grid view می خوام تقریبا مثل چیزی که توی c# هست.واسه asp
می خوام مثل excel بدون زدن دکمه توی ردیف ها بشه edit کرد و بدون تغییر در دیتابیس سطر اضافه کنه به grid view
و بعد خودم یه دکمه بزارم که همه تغیرات رو توی دیتابیس اعمال کنه
فکر می کنم چیزی باشه که همه نیاز داشته باشند
امیدوارم از بین عزیزان asp کار یکی منو راهنمایی کنه
مرسی

kashaneh
جمعه 09 اسفند 1387, 09:51 صبح
دوست عزیز چیزی که شما دنبالش هستید تقریبا نیاز همه برنامه نویسان وب برای مدیریت اطلاعاتشون هست اما صد حیف که این امکان وجود ندارد در ASP از آن بهره مند باشیم... نمونه های محدودی هم که به شخصه دیدم اولا برای استفاده های خاص افراد تولید شده اند و ثانیا اینکه از کدهای حجیم JavaScript استفاده کرده اند و تازه آنقدرها هم دقیق و انعطاف پذیر نبودند که نیاز شما را برآورده کنند...
به هر حال باید به این باور رسید که ASP بر خلاف سایر محصولات مایکروسافت نمی تواند نام جاده بی انتها را با خود به یدک بکشد و لازم بوده جای خود را به ASP.NET بدهد... البته تا آنجا که اطلاع دارم فکر نمی کنم چنین امکانی در PHP هم به صورتی که در ASP.NET موجود است وجود داشته باشد... موفق باشی

parybaba
جمعه 09 اسفند 1387, 14:48 عصر
مرسی از اینکه حداقل جواب دادین
می شه بپرسم توی asp.net چه component واسه این کار وجود داره؟
ترجیحا3.5
چون ابزار خود visual studio همچین امکانی رو نداره
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم
من سعی کردم grid view رو edit able کنم اما مشکل وقتی بود که می خواستم ردیف اضافه کنم و همه چیز به هم می ریخت
چون اینقدر مهمه برام که حتی به asp.net ترانسفر کنم
جهت یاد اوری نباید bind باشه با دیتابیس
مرسی

alisebt
جمعه 09 اسفند 1387, 22:10 عصر
ببينيد دوست عزيز براي اين كار يا بايد runtime كنترل ها رو ايجاد كنيد و يه چيزي شبيه گريد بصورت دستي ايجاد كنيد و يا از كنترلي مثل List View استفاده كنيد كه همه ي اين امكانات رو داره و تنها مشكلش اينه كه بايند ميشه.

mahtabhajghasem
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 10:58 صبح
با سلام
من 1 نمونه برای شما می فرستم امیدوارم استفاده کنید.
در ضمن اگر یک COMBO BOX دارید که امکان جستجو در هر دو ستون را داشته باشد لطفا برای من بفرستید.
متشکرم