PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از صفحه های وب بجای اپلی کیشن

MOSTAFANAVVAB
شنبه 10 اسفند 1387, 10:30 صبح
با سلام

سریع میرم سر اصل مطلب

نمی دانم من در این موقعیت قرار گرفتم یا شما هم همین شرایط را پیدا کردید که حالا که تقریبا توانسته ام گلیمم را در بر نامه نویسی با وبی و سی شارپ با لا بکشم عده ای از اساتید می گویند که برنامه نویسی با صفحه های وب ارجه هستند نسبت به صفحه های اپلیکیشن و بزرگترین عیب را برای صفحه های اپلیکیشن این می دانند که به راحتی در دس رس کار بران قرار نمی گیرد نیاز به نصب بر روی سیستم دارد فضا اشقال می کند

حال من از برو بچه های برنامه نویس می خواهم که نظر شان را درباره این مطلب بیان کنند
در ضمن از مدیریت این سایت نیز تقاظای هم فکری و هم کاری را دارم
البته ابن را نیز بگویم که بیشتر نظر من این است که این حرف درست است یا نه و اصلا برای چه کار هایی و معمولا در کجا بهتر اسن از صفحه وب و کجا اپلیکیشن استفاده گردد

ساران سافت
شنبه 10 اسفند 1387, 10:47 صبح
هر کدام کارایی خاص خودش را دارد.
برنامه های تحت وب برای کارهای شبکه های خاص استفاده می شود و لی با توجه به نوع باز شدن باروزر معمولا سرعت کمتری دارد

MOSTAFANAVVAB
دوشنبه 12 اسفند 1387, 08:24 صبح
دوستان نظری ندارید؟

f.nabavi
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:27 صبح
سلام. بیشتر به تعداد و نوع کاربران برنامه و استفاده ای که می خوان ببرن بستگی داره. مثلا برای اتوماسیون اداری نوشتن بهتره از سیستم های تحت وب استفاده کنیم ولی برای نرم افزار های تحلیلی که از داده های مشترک استفاده نمیکنن میشه کاملا مستقل از وب بود و یا در شرایط خاص اطلاعات لازم رو به یک وب سرویس فرستاد تا قسمتهای دیگر ازش به صورت آفلاین استفاده کنن.

gh_fereydonpoor
سه شنبه 13 اسفند 1387, 14:16 عصر
سلام
تجربیات من که با هردو مقوله درگیر شده ام این است که اگر نرم افزار هایی با تراکنش بالا داری ختما WinForm استفاده کنید ولی اگر نرم افزار شما زیاد تراکنش اطلاعاتی با کاربر ندارد و فقط جنبه نمایش اطلاعات است از WebPage ها

__H2__
شنبه 17 اسفند 1387, 14:13 عصر
سلام
هر کدام جایگاه خودشان را دارند و قرار نیست هر کدام جای دیگری را بگیرید.

ضمن اینکه با این نظر به شدت مخالف هستم:

بزرگترین عیب را برای صفحه های اپلیکیشن این می دانند که به راحتی در دس رس کار بران قرار نمی گیرد
به نظر من نوعی حسن است.
برنامه ی شبکه ای و وبی برای کارکرد نیاز به اتصال به شبکه دارد، ضمن اینکه من اصلاً به شخصه به یک برنامه وبی اعتماد ندارم.
شما بهتر میدانید که نامه های شخصی خود را در یک برنامه Office به صورت آفلاین تایپ و ذخیره و پرینت کنید یا آن را با یک نمونه آنلاین تایپ کنید؟
چه اعتمادی به مالک سرور وجود دارد؟

برنامه نویسی با صفحه های وب ارجه هستند
به نظر میرسد برنامه های وبی در ایران طالب بیشتری دارد و شاید بازار بزرگتری را شامل شود و به نوعی بازار برنامه های عادی دسکتاپی کمی اشباع شده باشد.

البته شما به راحتی میتوانید هر دو را در کنار هم یاد بگیرد، مخصوصا با همین VB.Net و C#.Net که امکانات و سینتکسی یکسان را برای محیط عادی دسکتاپ و وب ارائه میکنند.