PDA

View Full Version : خبر: برنامه ماشین حساب

mortezamsp
شنبه 10 اسفند 1387, 13:20 عصر
سلام به همه.من یه برنامه ماشین حساب نوشتم فقط میخوام ببینین خوبه یا نه.یه اشکالاتی داره میخوام بهم پیشنهادبدین بهترش کنم.اینم لینکشه:
:download (http://www.4shared.com/file/89389747/232cecd4/calculatore_plotter_execode_wwwcplusplusblogskycom .html)
و اين جديده :
http://cplusplus.blogsky.com/1388/07/10/post-37/
اینم برای توضیح بیشتر:
http://cplusplus.blogsky.com/1387/12/07/post-1/

elyascomputer
شنبه 10 اسفند 1387, 20:50 عصر
دوست عزيز كاشكي كد هاي برنامه ( كه به احتمال زياد خيلي كم هست)رو تو تاپيك مي زاشتي :بامزه:

SamaPic
یک شنبه 11 اسفند 1387, 09:37 صبح
با سلام خدمت دوست عزيز.

سلام به همه.من یه برنامه ماشین حساب نوشتم فقط میخوام ببینین خوبه یا نه.یه اشکالاتی داره میخوام بهم پیشنهادبدین بهترش کنم.اینم لینکشه:
http://www.4shared.com/file/89389747/232cecd4/calculatore_plotter_wwwcplusplusblogskycom.html

:متفکر:

دوست من برنامه ي شما خوب است.
اگر اين اولين پروژه ي عملي شما است كه واقعا عالي است ولي اگر نه ، كمي مشكل دارد.
من خودم زياد با اين پروژه كار نكردم ولي چند مشكل كوچك در همين چند ثانيه اي كه كار كردم ديدم و به ذهنم رسيد كه انجام دهي.
1. چرا هر بخش را جدا كردي ؟ شما مي توانستيد مانند يك ماشين حساب مهندسي درستش كنيد . اگر براي هر كار يك دكمه تعيين مي كرديد و بالاي صفحه را به نمايش صفحه ي ديجيتال ماشين حساب مبدل مي كرديد ، يك پروژه ي زيبا مي شد.
2. من توجه نكردم ولي اگر در اين ماشين حساب از توابعي كه توانايي (برد ) يك محاسبه را بالا مي برند استفاده مي كرديد بسيار مناسب بود. باز هم مي گويم امتحان نكردم. مي توانستيد كاري كنيد تا محاسبه هاي اعداد بزرگ را جواب دهد.
3. در هر بخش شما توانايي خروج را براي كاربر نگذاشتيد. اگر هم بود من هر چه امتحان كردم نتوانستم خارج شوم و مجبور شدم با زدن دو دكمه ي Alt+F4 از برنامه خارج شوم.اگر يك راهنما در پايين صفحه براي معرفي كليد ها در نظر بگيريد بسيار مناسب است.
4. بايد بتوانيد كاري كنيد كه اگر كاربر بطور اشتباه حرفي وارد كرد آن حرف را در محاسبه داخل نكند ، چراكه در اين مورد برنامه در ريپ مي افتد.
من براي تمامي موارد فوق پاسخ هايي دارم (البته گرافيكي ) ولي فكر مي كنم اگر خود شما اقدام به تصحيح آن نماييد بسيار به نفع تان مي شود .
من خودم قصد نوشتن چنين برنامه اي را دارم ، چراكه قرار است برنامه ي حسابداري براي يك شركت بنويسم و ماشين حساب بخشي از اين برنامه است.(البته از پروژه ي شما استفاده نمي كنم.) حدود 2 تا 3 هفته ي ديگر برنامه ي ماشين حساب مورد نظر من حاضر مي شود و 100 درصد در سايت قرار مي دهم تا ايراد هاي احتمالي را برطرف نمايم.
شما همان موقع مي توانيد آن برنامه را دريافت كنيد و در بعضي موارد الگو بگيريد و در بعضي موارد (چون كننده ي كار هستيد ) ايراد (مانند من اكنون ) بگيريد.
موفق باشيد.
خدانگهدار.

mortezamsp
یک شنبه 11 اسفند 1387, 10:27 صبح
از همه دوستاني كه نظر دادم خيلي ممنونم.

هدفم اصلي من نوشتن برنامه اي بود كه بتواند عبارات رياضي را حل كند.منتها من از يك نمونه ساده آن شروع كردم كه عبارات داخل پرانتز را حساب كند.البته رسم نمودار را بعدا به آن اظافه كردم.

. چرا هر بخش را جدا كردي ؟ شما مي توانستيد مانند يك ماشين حساب مهندسي درستش كنيد . اگر براي هر كار يك دكمه تعيين مي كرديد و بالاي صفحه را به نمايش صفحه ي ديجيتال ماشين حساب مبدل مي كرديد ، يك پروژه ي زيبا مي شد.

كار ساده انجام شده و نميخواستم _ يا حوصله نداشتم _ آنچنان جذاب و گرافيكي در بيايد.برنامه جاي كار خيلي زياد دارد.خودم هم خيلي بلد نيستم گسترشش دهم.

در هر بخش شما توانايي خروج را براي كاربر نگذاشتيد. اگر هم بود من هر چه امتحان كردم نتوانستم خارج شوم و مجبور شدم با زدن دو دكمه ي Alt+F4 از برنامه خارج شوم.اگر يك راهنما در پايين صفحه براي معرفي كليد ها در نظر بگيريد بسيار مناسب است.

ضمنا براي خروج از هر بخش از دكمه 'e' استفاده كنيد كه در داخل " help " برنامه هم ذكر شده.

SamaPic
یک شنبه 11 اسفند 1387, 19:56 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.

از همه دوستاني كه نظر دادم خيلي ممنونم.

هدفم اصلي من نوشتن برنامه اي بود كه بتواند عبارات رياضي را حل كند.منتها من از يك نمونه ساده آن شروع كردم كه عبارات داخل پرانتز را حساب كند.البته رسم نمودار را بعدا به آن اظافه كردم.

كار ساده انجام شده و نميخواستم _ يا حوصله نداشتم _ آنچنان جذاب و گرافيكي در بيايد.برنامه جاي كار خيلي زياد دارد.خودم هم خيلي بلد نيستم گسترشش دهم.

ضمنا براي خروج از هر بخش از دكمه 'e' استفاده كنيد كه در داخل " help " برنامه هم ذكر شده.

دوست عزيز پست شما به من قولي را كه به يكي از دوستانم داده بودم ياد آوري كرد.بنابراين از شما تشكر مي كنم.
راهنمايي خواستي بپرس با كمال ميل راهنمايي ات مي كنم.
من دكمه ي e را امتحان كردم ولي كار نكرد شايد من اشتباه مي كنم.
چون شما با توربو كار مي كنيد كار سختي در پيش نخواهي داشت .
برايت آرزوي موفقيت مي كنم.
خدانگهدار.

mortezamsp
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 15:56 عصر
:عصبانی++:بابا اعصابمو خورد نكنيد تورو خدا!
پس چرا براي من درست كار ميكنه؟

اصلا درباره خروج چيزي نگين ممنون ميشم!