PDA

View Full Version : چطور می شه در یک TImge بزرگ داخل TScroolBoxبا سرعت کار کرد؟

mbshareat
دوشنبه 12 اسفند 1387, 13:19 عصر
بنده یه برنامه نوشته ام که توی اون سرعت رو نسبتا بالا برده ام .ولی توی این برنامه مجبورم اندازه تصویر رو خودم کنترل کنم و اندازه TImage و لغزنده هایی که کنارش گذاشته ام رو و Position لغزنده ها رو خودم تعیین کنم.
حالا من یه برنامه دیگه نوشته ام که توی اون یه TImage و توی یه TScrollBox قرار داده ام و مانند برنامه Paint ویندوز توی بوم نقاشی می کنم .تصویر رو هم به نسبت 200% کش داده ام و هر حرکت ماوس فقط ناحیه ترسیم شده سابق رو از چرکنویس در بوم کپی می کنم. با این حال سرعت ترسیم خیلی پایینه.
ویندوز هم به نظر می رسه از یک کادر تصویر داخل یه چیزی مثل TScrollBox استفاده می کنه
با این حال خیلی سریع ترسیم می کنه .
محدود کردن ناحیه هم با Select Rgn (اگه درست گفته باشم) خیلی درست به نظر نمی رسه.
اگه کسی راهی به ذهنش رسید منو راهنمایی کنه!قبلا خیلی خیلی از کمکتون تشکر می کنم!

vcldeveloper
دوشنبه 12 اسفند 1387, 23:31 عصر
http://www.graphics32.org/wiki/

mbshareat
سه شنبه 13 اسفند 1387, 23:51 عصر
آقای کشاورز .دوست گرانقدر...
به نظرم قبلا هم این سایت رو به من معرفی کرده بودین.:بامزه:
در هر صورت من رفتم دانلود کردم ولی نمی دونم چی رو باید نصب کنم .من هنوز مبتدی هستم و تعداد زیادی هم کمپوننت دانلود کرده ام ولی اکثرشون رو هم نتونستم نصب کنم.:ناراحت: بعضیهاشون می گن فلان فایل رو پیدا نکردن و بعضی نصب می شن ولی به نوار ابزار چیزی اضافه نمی کنن با اینکه دستور رجیستر هم دارن! بعضی وقتها هم فقط دلفی فقط می گه فلان فایل اشکال داره.:اشتباه:
یه سوال دیگه اینکه دلفی هنگام کامپایل کمپوننت گاهی می گه خط خیلی بلنده این اشکالی ایجاد می کنه؟:چشمک:
راهنماییهای نصب که در این سایت بود رو هم دیدم.:بوس:
اگه در همین مورد به من بگین که آیا فایل با پسوند dcu. رو باید نصب کنم یا با پسوند pas. و آیا همه فایلهای با پسوند pas. رو باید نصب کنم ممنون می شم.:متفکر:
یه سوال دیگه اینکه آیا نمی شه Package های موجود رو نصب کنیم بدون اینکه کمپوننت رو تو یه Package جدید نصب کنیم؟
در آخر باید بگم نسخه من دلفی 6 هستش.:خجالت:
موفق و موید باشید

vcldeveloper
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 00:07 صبح
راهنماییهای نصب که در این سایت بود رو هم دیدم.:بوس:
اگه در همین مورد به من بگین که آیا فایل با پسوند dcu. رو باید نصب کنم یا با پسوند pas. و آیا همه فایلهای با پسوند pas. رو باید نصب کنم ممنون می شم.:متفکر:
یه سوال دیگه اینکه آیا نمی شه Package های موجود رو نصب کنیم بدون اینکه کمپوننت رو تو یه Package جدید نصب کنیم؟
همیشه Package نصب میشه، و هیچوقت فایل .pas یا .dcu نصب نمیشند. درباره چگونگی نصب کامپوننت چند بار در این سایت توضیح داده شده.
نصب این کامپوننت هم بسیار ساده هست، باید از پوشه Packages اول پکیج GR32_D6 کامپایل بشه، بعد پکیج GR32_DSGN_D6 نصب بشه. مسیر پوشه Graphic32 بر روی دیسک سخت هم به لیست مسیرهای Library دلفی اضافه بشه.

mbshareat
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 11:46 صبح
آقا راستش من قبل از اینکه جواب بدین نمی دونم چه جوری نصبش کردم بدون اینکه مسیر رو برای دلفی تعریف کنم.کامپوننتهای دیگه ای رو هم نصب کردم که بدون تعریف مسیر شاخه کامپوننت کار کرده اند.بنابر این چه ضرورتی داره که مسیر را تعیین کنیم ؟ یا نکنه اشکال پیدا نکردن فایل به خاطر همین تعریف نکردن آدرس باشه؟:گیج:
اما راستش من می خواستم خودم کنترلبوم نقاشی رو بدست بگیرم تا مثلا بتونم توی بوم Zoom و غیره هم داشته باشم.:چشمک:

vcldeveloper
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 00:06 صبح
یا نکنه اشکال پیدا نکردن فایل به خاطر همین تعریف نکردن آدرس باشه؟
بله.

اما راستش من می خواستم خودم کنترلبوم نقاشی رو بدست بگیرم تا مثلا بتونم توی بوم Zoom و غیره هم داشته باشم.
خب، اون چه منافاتی با Graphic32 داره؟!!