PDA

View Full Version : پیشنهاد طبقه بندی موضوعات این تالار

RoostaYeBekr
دوشنبه 12 اسفند 1387, 23:17 عصر
با سلام
:لبخندساده:
یک پیشنهاد داشتم برای اونهایی که به این تالار هوش مصنوعی ، سر می زدند و توجه داشتند و اون اینکه :

اگر به تالار ASP.NET در همین سایت نگاه کنید ، می بینید که یک نفر آمده و موضوعات مربوط به ASP.NET رو طبقه بندی کرده . من اگر خودم حداقل تو زمینه ی هوش مصنوعی در حد متوسط بودم ، این کار رو می کردم . ولی اطلاعات علمی من در این زمینه زیاد نیست.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=141777

خلاصه اینکه هر کی می تونه این کار رو بکنه . قطعا دیگران هم خیلی ازش ممنون می شن و تشکر می کنند.:تشویق:

Alamat Soal
دوشنبه 12 اسفند 1387, 23:50 عصر
ببین دقت کنی ابنجا تالار کامپایلر هوش الگوریتم و ساختمان به هم هست هوش تنها که نیست
من برای ساختمان داده اعلان آمادگی می کنم:چشمک:

RoostaYeBekr
سه شنبه 13 اسفند 1387, 22:37 عصر
ببین دقت کنی ابنجا تالار کامپایلر هوش الگوریتم و ساختمان به هم هست هوش تنها که نیست
:چشمک:
با سلام
اتفاقا اون موقع که داشتم این تاپیک رو ایجاد می کردم ، به نظرم اومد که یکی این ایراد را به من وارد کنه . :لبخند: به هر حال حق با شماست. شاید چون هوش مصنوعی برای خودم خیلی مهم بود ، فقط نوشتم هوش . در هر حال خیلی راحت ، می شه همین کاری که گفتید کرد. مثلا یکی ساختمان داده ، یکی هوش مصنوعی و دیگری کامپایلر.

من برای ساختمان داده اعلان آمادگی می کنم:چشمک:
مرده و قولش ها. یا علی

Alamat Soal
سه شنبه 13 اسفند 1387, 23:02 عصر
آقا شما سروری. بنده تا تهش هستم:لبخندساده:

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 05:35 صبح
سلام
البته اين كار قبلاً انجام شده و الان هم در حالت اعلان هست. ولي از لحاظ موضوعي دسته بندي نشدند.
بايد اين رو هم درنظر داشت كه تنها تاپيك هاي مفيد و به نتيجه رسيده جزو اين دسته بندي ها باشند.
با مدير بخش هم اگه هماهنگي بشه بد نيست.
موفق باشيد/

Alamat Soal
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 15:08 عصر
داشتم به همین فکر می کردم که الگوریتم تو اعلان هست:لبخندساده:
مسلما مدیر بخش باید تایید کنه وگر نه خیلی راحت این تاپیک از دست میره:لبخند:
مرسی از راهنماییت دوست عزیز

RoostaYeBekr
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 20:05 عصر
سلام
البته اين كار قبلاً انجام شده و الان هم در حالت اعلان هست. ولي از لحاظ موضوعي دسته بندي نشدند.
بايد اين رو هم درنظر داشت كه تنها تاپيك هاي مفيد و به نتيجه رسيده جزو اين دسته بندي ها باشند.
با مدير بخش هم اگه هماهنگي بشه بد نيست.
موفق باشيد/
با سلام
مسئله ی مهمی که اشاره کردید اینه که از لحاظ موضوعي دسته بندي نشدند. و مهم اینکه تاپیک های هوش مصنوعی و کامپایلر و ساختمان داده از هم جدا نشده اند.

ضمنا اگر به همون لینک ASP.NET دقت کنید ، می بینید که دسته بندیش ، دقیقتر از دسته بندی این تالار هست. مثلا فرض کنید می شد برای هوش مصنوعی ، چند فهرست گذاشت : یکی مباحث مربوط به شطرنج.
یکی مباحث مربوط به رباتیک.
و غیره.

whitehat
سه شنبه 20 اسفند 1387, 09:07 صبح
مدتی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت نتوانستم به سایت سر بزنم
لطفا اگر پیشنهادی در مورد نحوه دسته بندی موضوع ها دارید در همین تاپیک اعلام کنید

RoostaYeBekr
سه شنبه 20 اسفند 1387, 15:23 عصر
مدتی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت نتوانستم به سایت سر بزنم
لطفا اگر پیشنهادی در مورد نحوه دسته بندی موضوع ها دارید در همین تاپیک اعلام کنید
با سلام و البته تشکر از شما که قبلا کار فهرست بندی مطالب این بخش را انجام داده اید.

همانطور که گفتم ، اگر بشود که موضوعات ، مثل لینکی که معرفی کردم ، طبقه بندی بشود ، خیلی بهتر است.

و مهمتر اینکه تاپیک های هوش مصنوعی و کامپایلر و ساختمان داده از هم جدا شوند ، خیلی بهتر است.آخه این هوش مصنوعی واقعا خیلی حیف است که مباحثش قاطی با مباحث کامپایلر و ساختمان داده باشد.

ممنون.

whitehat
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 09:06 صبح
مبحث الگوریتم و هوش مصنوعی زیاد از هم دور نیستند، بسیاری از الگوریتم های معمولی را می توان با تغییری در آن به یک الگوریتم هوشمند تبدیل کرد، مثلا الگوریتم های ژنتیک و کاربردهای آنرا ببینید. لذا جدا کردن این مباحث و دسته بندی بدین شکل کار راحتی نیست. اگر پیشنهاد جزئی تری در مورد چگونگی دسته بندی دارید لطفا بیان کنید
با تشکر

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 22:47 عصر
سلام
اين نظر من:
-----------------------------------------------------------------

ساختمان داده ها

آرايه
پشته
ليست پيوندي
درخت ها
گراف ها

هوش مصنوعي

پردازش تصوير
1-1- اثر انگشت
1-2- تشخيص چهره
1-3- OCR
جستجو

شبكه هاي عصبي
منطق فازي
الگوريتم ژنتيك

ساير الگوريتم ها

مثلاً جستجوهاي غير هوشمند (دودويي و ...)

مرتب سازي ها

بهينه سازي ها
فشرده سازي ها
ماترس ها

سؤالات ACM

...

كامپايلرها
-------------------------------------------------------------
اين دسته بندي با توجه به كميت مطالب در اين فروم هست.
مبحث پردازش تصوير به اين دليل بازش كردم چون در هر موردش مطلب زياد وجود داره ولي در شبكه هاي عصبي فكر نمي كنم تعداد تاپيكهايي كه مثلا به شبكه هاي ادلاين يا پرسپترون ها و ... پرداخته باشند زياد باشه. به همين خاطر همشو يكجا ميشه آورد.
و اين كه هر الگوريتم غيرهوشمندي رو در بخش ساير الگوريتم ها مياريم.

در مورد كامپايلرها هم فكر نمي كنم نيازي به دسته بندي باشه چون تاپيك هاي كمتري به اين موضوع اختصاص داده شده اند.

اين دسته بندي ميتونه با نظر شما تغيير كنه و يا اصلاً استفاده نشه.
متشكرم

whitehat
یک شنبه 02 فروردین 1388, 22:15 عصر
با تشکر از همکاری شما
بعضی از موضوع ها مثل ساختمان داده را میشه با هم ادغام کرد و یعضی را باز تر کرد، اما در کل این میتونه پایه اصلی تقسیم بندی بخش بشه. به زودی تاپیک مربوطه بخشبندی و اصلاح خواهد شد
موفق باشید

RoostaYeBekr
شنبه 08 فروردین 1388, 12:22 عصر
مبحث الگوریتم و هوش مصنوعی زیاد از هم دور نیستند، بسیاری از الگوریتم های معمولی را می توان با تغییری در آن به یک الگوریتم هوشمند تبدیل کرد، مثلا الگوریتم های ژنتیک و کاربردهای آنرا ببینید. لذا جدا کردن این مباحث و دسته بندی بدین شکل کار راحتی نیست. اگر پیشنهاد جزئی تری در مورد چگونگی دسته بندی دارید لطفا بیان کنید
با تشکر
سلام
درسته . مبحث الگوریتم و هوش مصنوعی زیاد از هم دور نیستند. ولی اگر به دروس کارشناسی ارشد دقت کنیم ، می بینیم که مثلا نیامده دیگه روی الگوریتم های سرچ کردن و چیزهای جزئی بحث کنه. بلکه یک کم کلی تر و تخصصی تر شده . الان مثلا در همین دسته بندی که آقای xxxxx_xxxxx کرده ، به نظرم این مطلبی را که من گفتم ، روشن تر بیان می کند.

به هر حال از توجه شما ، به این مسئله ، ممنونم.

RoostaYeBekr
شنبه 08 فروردین 1388, 12:58 عصر
برای هوش مصنوعی ، طبقه بندی این شکلی هم می تونه باشه :

شبکه های عصبی
پردازش تکاملی
شناسائی آماری الگو
یادگیری ماشین
پردازش نمادی
روشها و سیستمهای فازی
هوش مصنوعی توزیع شده
مهندسی دانش و سیستم های خبره
پردازش زبانهای طبیعی
تصویر پردازی رقمی
بینائی ماشین
سنجش از دور
شناسائی ساختاری الگو
پردازش سیگنالهای رقمی
پردازش و شناسائی گفتار
مدلسازی و تعبیر سه بعدی
رباتیک
الگوریتم های پیشرفته

یک جور دیگه تقسیم بندی :

طراحی سیستم های نظامی شامل انواع سلاحهای هوشمند
طراحی سیستم های امنیتی مانند انواع مسائل تایید هویت و تشخیص اتوماتیک
طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
کار در زمینه ی زبان شناسی محاسباتی مانند ایجاد مترجم های کامپیوتری
طراحی نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازیها

whitehat
یک شنبه 09 فروردین 1388, 10:39 صبح
برای هوش مصنوعی ، طبقه بندی این شکلی هم می تونه باشه :

شبکه های عصبی
پردازش تکاملی
شناسائی آماری الگو
یادگیری ماشین
پردازش نمادی
روشها و سیستمهای فازی
هوش مصنوعی توزیع شده
مهندسی دانش و سیستم های خبره
پردازش زبانهای طبیعی
تصویر پردازی رقمی
بینائی ماشین
سنجش از دور
شناسائی ساختاری الگو
پردازش سیگنالهای رقمی
پردازش و شناسائی گفتار
مدلسازی و تعبیر سه بعدی
رباتیک
الگوریتم های پیشرفته

یک جور دیگه تقسیم بندی :

طراحی سیستم های نظامی شامل انواع سلاحهای هوشمند
طراحی سیستم های امنیتی مانند انواع مسائل تایید هویت و تشخیص اتوماتیک
طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
کار در زمینه ی زبان شناسی محاسباتی مانند ایجاد مترجم های کامپیوتری
طراحی نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازیها
یکی از ملاکها برای ایجاد دسته بندی مطالب موجود و تعداد آنها است. همچنین دسته بندی باید تا حدودی کلی تر انجام شود مثلا اگر در مورد الگوریتم تشخیص الگو برای کاربرد OCR بوسیله روش فازی باشه باید آنرا در سه دسته بندی قرار داد. با تقسیم بندی اولیه شما بیشتر موافقم که با کمی تغییر میشه از آن استفاده نمود
با تشکر