PDA

View Full Version : نمايش تصوير در فرم

mandana2010
چهارشنبه 14 اسفند 1387, 07:38 صبح
سلام
من يه برنامه دارم با c#.net كه بايد توي اون تصويري كه توي بانك اطلاعاتي هست رو از روي كد پيدا كنه يعني كاربر يك عدد رو توي يك textbox وارد مي كنه سپس دكمه جستجو رو كه مي زنه بايد تصويري رو كه با فرمت image در يك يكي از فيلدهاي ركورد مورد جستجو ذخيره شده رو نمايش بده . مي خواستم بدونم براي نمايش عكس از چه شيئ و كدي بايد استفاده كنم. با تشكر

Editali
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 00:38 صبح
سلام.

په PictureBox بذار رو فرمت. برو تو منوی properties و در ردیف دوم که نوشه DataBinding خاصیت Image رو به bindongSource یا دیتاستت متصل کن.

rnm123
پنج شنبه 15 اسفند 1387, 23:25 عصر
دوست عزیز برای اینکار شما باید از نوع داده بایت استفاده نمائید و تصویر را بصورت جریانی از بایتها به پایگاه داده بفرستید و به همان صورت هم به راحتی میتوانید آنر ا از پایگاه داده لود کنید میتونی به هر عکس یک عدد اختصاص بدی و به کمک اون رکورد موردنظر در پایگاه داده را پیدا کنی در آدرس زیر می تونی توضیح کاملی از نوع عملیات را ببینی امیدوارم مفید باشد
http://www.persiadevelopers.com/articles/image-database.aspx

mandana2010
شنبه 17 اسفند 1387, 11:09 صبح
سلام.

په PictureBox بذار رو فرمت. برو تو منوی properties و در ردیف دوم که نوشه DataBinding خاصیت Image رو به bindongSource یا دیتاستت متصل کن.

دوست عزيز برنامه من تحت وب و توي برنامه تحت وب اصلا شيء به نام picturebox نداريم من از شي ء image استفاده كردم و كدي رو كه بايد هم بنويسم تا حدودي مي دونم كد رو اينجا مي نويسم اگه كسي مي تونه تكميلش كنه نتيجه رو بذاره

image.?=dt.rows[0]["picture"].?;

مي خوام بدونم جاي علامت سوال اولي چه خاصيتي از شئ image بايد نوشته بشه كه به تصوير درونش اشاره كنه و بجاي علامت ؟ دوم چه نوع داده اي بايد بذارم .

احمد سامعی
شنبه 17 اسفند 1387, 12:29 عصر
[QUOTE=mandana2010;689813]دوست عزيز برنامه من تحت وب
QUOTE]

خوب شما كه برنامه تحت وب داري كه نبايد اينجا سوالت مطرح كني بايد بسته به زبانت بري تو تالار ASP يا PHP يا هر زباني كه استفاده مي كني سوال كني
مديران تالار پستت ببيند بلوكش مي كنند.