PDA

View Full Version : گفتگو: فناوری EM,PM و MIS

arsalansalar
یک شنبه 18 اسفند 1387, 09:25 صبح
دوستان عزیز کسی راجع به این فناوری ها(EM,PM و MIS) اطلاعاتی داره؟
در کل چی هستند و در کجا از آنها استفاده می شود؟

Ali_Mor
یک شنبه 18 اسفند 1387, 12:21 عصر
من عبارت PM,EM رو در بخش های نگهداری و تعمیرات (نت ) ماشین آلات و خودروها شنیده ام. اطلاعات بیشتری ندارم

anooshiran
یک شنبه 18 اسفند 1387, 12:35 عصر
MIS -(Manamement Information Service ) :

نام رسمي دپارتمان پردازش داده ها در يك شركت است. مترادف هايي هم مانند:

Manegement Information System,Data Processing , Information Processing, Information System,Information Technolgy

دارد.

فايل ضميمه توضيحات كافي در اين بار ه خواهد داد.

در ضمن به مقوله MIS Report هم بايد توجه كنيد.

PM (Perl Module ) :

اين مخفف .pm به عبارتي extension زبان Perl Module خواهد بود همانطور كه در جال حاضر .pl دنباله Perl Code ها در ويندوز است. و لي در حال حاضر PM مخفف زبان Perl Module است. .

اين اولين زبان پست مدرن است است. اليته تا آنجا كه مي دانم هنوز به عرصه نرسيده. ولي سالهاست كه براي تهيه آن كوشش مي كنند.

حال شايد بخواهيد بدانيد Perl Module چيست و چرا اينگونه نام گذاري شده است.
همانطور كه مي دانيد در اوايل 1960 زبان BCPL يا ‍ Curly Bracket Programing Language به و سيله شخصي به نام ريچارد عرضه گرديد. كه به آن زبان B هم مي گويند. زبان C ازدومين حرف BCPL يعني C گرفته شده است. اين زبانها هر كدام نسلي از زبان ها را ايجاد كردند. به هرحال پسوند pl براي Perl Code ها هم از دو حرف آخر BCPL برداشته شد.
حال سئوال اين است كه بايد براي زبان جديدي كه نسل جديدي را هم ايجاد خواهد كرد چه نامي انتخاب كنند. عده اي معتقد به D بودند. چون در حروف الفبا حرف بعد از C است و عده اي هم معتقد به P كه حرف بعد از C در BCPL است. ولي با D خيلي موافقت نبود و P هم كه در Perl Code ها يا .pl به كار رفته بود. نوبت به L رسيد مه حرف بعد از P در BCPL است ولي آن هم دچار مشكل ديگري شد. دنباله .l در lex . به هرحال PM يا Perl Module انتخاب گرديد.

مي بخشيد كه كمي تاريخي شد.

حال اگر دوستان در مورد اين زبان اطلاعاتي مي خواهند بفرمايند تا من متني را نيز براي آن نگارش كنم.

Em :
تنها چيزي كه به ذهنم مي رسد ودر كامپيوتر به آن برخورده ام . نام ASCII(24) يا End Of Medium مي باشد. مانند Line Feed يا LF كه نام ASCII(10) است. ASCII(24) نشان دهنده انتهاي نوار تليپ يا رول كاغذ است.

چيز ديگري هم كه خوانده ام مخففي است براي ماشينهاي كامپيوتري پوكر.

arsalansalar
یک شنبه 18 اسفند 1387, 12:47 عصر
این مقاله رو هم من پیدا کردم.
دوستان اگر باز هم مطلب جدید پیدا کردند لطفا دریغ نکنند.
با تشکر:چشمک:

arsalansalar
دوشنبه 26 اسفند 1387, 13:57 عصر
من راجع به pm هیچی پیدا نکردم؟:افسرده:
کسی نمی دونه چیه؟یک توضیح 2 خطی هم واسم کافیه.

ali_327
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 17:43 عصر
فكر مي كنم منظور از PMدر واقع تعميرات دوره اي است. در محيطهاي صنعتي جهت نگهداري از دستگاههايي كه مشغول كار هستند پيش از آنكه اين دستگاهها به طور كلي از كار بيفتند اقدام به بازبيني و تعميرات دوره اي آن طبق يك برنامه ريزي مشخص مي كنند.
ضمناً من به دنبال روشهاي پياده سازي MISمي گردم بصورت عملي. اگر كسي چيزي مي دونه يا پيدا كرده لطفاً اطلاع بده.

Errick
یک شنبه 07 آبان 1391, 23:59 عصر
دوست من فکر میکن چیزی که شما دنبالش هستید در سیستم جامع اطلاعات مدیریت MIS (Management Information System) و به عنوان PM ازش یاد میشه یعنی Preventive Maintenance یعنی نگهداری پیشگیرانه و EM یعنی Emergency Maintenance یعنی نگهداری اضطراری .... این دو در زمینه نگهداری تجهیزات عنوان میشوند و در زمانی که شما پریودهای متناوب برای بازدید و نگهداری تجهیزات و همچنین SLA ( Service Level Agreement) طراحی میکنید برای نگهداری سیستمها کاربرد دارند.....

Errick
دوشنبه 08 آبان 1391, 00:02 صبح
در زمینه پیاده سازی MIS باید بگم که من خودم درگیر پیاده سازی سیستم ERP که سیستم مادر MIS می باشد در ذوب آهن اصفهان بودم و در حال حاضر هم چندین سیستم MIS رو نگهداری میکنم .... روشهای پیاده سازی این سیستمها خیلی پیچیده هستش و شامل یه Flow بسیار پیچیده در کل دپارتمانهای یک سازمان میشه ..... شما اگر گزینه خاصی رو مدنظر داری بفرما تا ارگ بتونم راهنماییت میکنم