PDA

View Full Version : سوال: اعلام زمان باقیمانده به فلان تاریخ

<body>
سه شنبه 20 اسفند 1387, 17:52 عصر
سلام

دوستان عزیز میشه کمکی کنید :لبخندساده:

رکرد تاریخی دارم که میخوام هروقت مثلا 20 روز مانده به آن تاریخ ثبت شده به من اطلاع بده که 20 روز مانده به فلان تاریخ

میشه کامل توضیح بدین ؟:خجالت:

ممنون از لطف شما:بوس:

kavoshgar63
سه شنبه 20 اسفند 1387, 18:11 عصر
کار خیلی ساده است من یک الگوریتم ساده می گم ببین اگر حل شد که خب و گرنه بازم در خدمتیم.
تاریخ فعلی رو از سیستم می گیری .2009/03/10
تاریخ رکورد مورد نظر رو هم که داری مثلا.2010/04/10
حالا با نوشتن یک تابع که یک کمی کد نویسی ساده داره بهش می گی که اولا اختلاف سال رو حساب کنه و در متغیر y قرار میدی که در فرمول انتهایی y باید ضربدر 365 بشه البته ما دیگه سال کبیسه رو بی خیال شدیم
این اختلاف سال ما یکه و بعد اختلاف ماه (اگر ماه ) کمتر از ماه جاری بود مثلا اگر ماه 02 بود از سال یکی کم می کنی و اگر هم بیشتر بود به متغیر y یا همون سال دست نمیزنی و اختلاف ماه رو محاسبه می کنی .
همین روال رو برای روز هم ادامه بده البته من خیلی مختصر گفتم شاید همین اندازه کفایت کنه اگر توضیح بیشتری می خوای بگو تا بیشتر توضیح بدم.

<body>
سه شنبه 20 اسفند 1387, 18:35 عصر
:گیج: مرسی باید چک کنم ببینم چی میشه اگه پیچیدم خبرتون میکنم ممنون فکر کنم بپیچم

tabib_m
سه شنبه 20 اسفند 1387, 21:03 عصر
$now=time(); //Zamane Feli Ba Vahede Sanie

$theTime=mktime(0,0,0,$mon,$day,$year); //Zamane Morede Nazar Ba Vahede Sanie (Bar Asase $year , $mon , $day)

$diff=$theTime-$now; //Ekhtelafe Do Zaman Ba Vahede Sanie

if($diff>=86400*20 and $diff<86400*21){ //Agar Ekhtelaf Beine Sanieye 0 va Sanieye Akhare 20 Rooz Bashad:
return true;
}else{
return false;
}

اگر نیاز به توضیح بیشتر داشت در خدمتم...

موفق باشید...