PDA

View Full Version : چگونگی تعریف StoredProcedure

anahitanaragh
سه شنبه 27 اسفند 1387, 21:50 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به اینکه در oledbcommand می تونیم از StoredProcedure استفاده کنیم.یه سوال داشتم .
من یه بانک اطلاعاتی اکسس دارم ومی خوام با استفاده از StoredProcedure اطلاعات را از بانک بخونم یا در بانک درج کنم ولی با یه مشکل مواجه شدم یعنی زمانی که کد زیر را برای خواندن از بانک اجرا می کنم خطا می ده.

userid = txtuser.Text.Trim();
userpwd = txtpass.Text.Trim();
ole_Con.Open();
ole_comm.CommandType = CommandType.StoredProcedure;
ole_comm.CommandText = "select user,id from user where user = @user and userpwd = @id ";
ole_comm.Parameters.AddWithValue("@user", userid);
ole_comm.Parameters.AddWithValue("@id", userpwd);
ole_rd = ole_comm.ExecuteReader();

ole_rd.Read();
if (ole_rd.HasRows != false)
{
ole_comm.Parameters.Clear();
ole_rd.Close();
ole_Con.Close();
Response.Redirect("Defult2.aspx");
}

طبیعتاً ظاهر کار من درست هست ولی مشکلی که وجود داره من StoredProcedure درست نکردم و دستورات را در مقابل ole_comm.CommandText آوردم .راستش را بخواین نمی دونم توی اکسس میشهStoredProcedure درست کرد یا نه.اگر میشه برام توضیح بدین چطوری و اگر نمیشه من چطوری این برنامه ام را بنویسم .
اساس کد بالایی که نوشتم اینه که اگر user و ID وارد شده در بانک موجود باشه کاربر به یک صفحه دیگر می ره و اگر غلط باشه متوقف میشه.
ممنونم. :چشمک:

*unos*
چهارشنبه 28 اسفند 1387, 07:18 صبح
SqlCommand command = new SqlCommand("select pass from users where user_name=N'" + textbox1.text.Trim() + "'", con);

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 28 اسفند 1387, 07:36 صبح
دوست عزیز Commandtype رو بزارید Text این که شما ساختید Sp نیست اصلا مگر Access میتونه SP داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

anahitanaragh
چهارشنبه 28 اسفند 1387, 08:59 صبح
ممنون از لطف شما ولی اینکار را هم کردم جواب نمیده؟!!!!!!!!!!!!!!