PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک ستون که یک دکمه رو نمایش بده در datagridview

alimanam
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 02:58 صبح
سلام

من می خوام یه ستون توی datagridview باشه که اولا به جای اینکه تکس باشه یه دکمه رو نشون بده که بشه یه عکس رو توش نشون داد (عکس در روی خود دکمه) وهر بار که کاربر یکی از این دکمه ها رو کلیک کنه اون سطری که دکمش کلیک شد اولا فقط خواندنی بشه (یعنی اینکه سطر مورد نظر هیچ کدوم از اطلاعات سلول هاش قابل دستکاری نباشه) و در ثانی عکس دکمه تغییر کنه آیا همچین کاری توی datagridview عملی هست ؟

alimanam
یک شنبه 02 فروردین 1388, 13:07 عصر
با عرض سلام و تبریک سال نو به همه فارسی زبانان عزیز

کسی نیست جواب این سوال بده فکر می کنم به درد خیلی از برنامه نویسان بخوره
به نظر بنده خود مایکروسافت بدون اینکه برنامه نویس مجبور به اضافه کردن پروپرتی به این کنترل باشه باید این امکانات رو توش تعبیه می کرد .

anooshiran
یک شنبه 02 فروردین 1388, 16:55 عصر
سلام دوست عزيز

عيد شما و همگي دوستان بزرگوار ديگر مبارك

دوست خوبم . پروژه ذيل را مطابق با خواست شما تهيه كرده ام. لازم به ذكر است كه نتواستم آيكون خوبي پيدا كنم. شما مي توانيد خودتان يك آيكون قفل از internet پيدا كنيد يا با ابزارهاي طراحي يك آيكون بسازيد.

و در رابطه با موضوعي كه در ارتباط با مايكروسافت مطرح گرديد، خدمتتات عرض كنم كه مايكرو سافت تمام ابزارها و امكانات را دراختيار برنامه نويسان براي اينگونه مانورها گذاشته و اگر ميخواست وارد اين همه جزييات شود شايد ديگر برنامه نويسي خيلي هم لطف نداشت .

باز هم سئوال يا مشكلي بود در خدمت هستم

alimanam
یک شنبه 02 فروردین 1388, 21:51 عصر
با تشکر از آقای انوش

کارتون واقعا زیبا بود واقعا ترکوندین . خیلی از مشکلاتم رو با این مثال برطرف کردم فقط 2 تا راهنمایی در مورد این مثال دارم که اگه لطف کنین و جواب بدین ممنون میشم .

1- میشه به جای اینکه آیکون از مسیر اجرای برنامه ست بشه بزارمش توی Resource برنامه
راستش من امتحان کردم ولی نتونستم .

2- آیا امکانش هست آیکون دقیقاً وسط دکمه ست بشه نه در بالا و سمت چپ دکمه

بازم از کمکتون واقعاً تشکر می کنم .

anooshiran
یک شنبه 02 فروردین 1388, 22:15 عصر
سلام دوست عزيز

ممنون از لطفت

جواب سئوال دومت را اول ميدم. براي سئوال اول نياز به پيدا كردن يك ImageFile دارم كه وقتي پيدا كردم برات ميذارم

[code]
If x Then
Dim leftEdge AsInteger = 40
Dim TopEdge AsInteger = 3
Dim ico AsNew Icon("Lock.Ico")
e.Graphics.DrawIcon(ico, e.CellBounds.Left + leftEdge, e.CellBounds.Top + TopEdge)
EndIf

[code]

با تغيير مقدار متغير هاي leftEdge و topEdge ميتواني Icon را جابجا كني

anooshiran
یک شنبه 02 فروردین 1388, 22:35 عصر
سلام دوست عزيز

توجه كن كه فقط ميتوان استرينگ يا فايل هايي با پسوند gif,jpg,jpeg,bmp,wmf,png را به Resource اضافه كرد.

يك Image به Resource اضافه كن و با كد زير از Resource فايل Image را بگير.

در مثال زير من از ImageFile ي كه استفاده كردم about16 نام دارد . به جاي آن ميتواني هر Image ديگري را قرار دهي

If x Then
Dim leftEdge AsInteger = 40
Dim TopEdge AsInteger = 3
Dim ico As Bitmap '("Lock.Ico")
ico = My.Resources.about16
e.Graphics.DrawImage(ico, e.CellBounds.Left + leftEdge, e.CellBounds.Top + TopEdge)
EndIf

باز اگر مشكلي بود در خدمت هستم.

alimanam
سه شنبه 04 فروردین 1388, 21:45 عصر
مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز . واقعا گل کاشتین .