PDA

View Full Version : جلوگیری از ورود داده های تکراری و غیر مجاز در دیتا بیس

13601360
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 09:55 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی و تبریک سال نو

من یک سری داده از طریق 10 تا تکس باکس رو در دیتا بیس add می کنم دو تای آخر فیلد مربوط به زمان هستش که ساعت شروع و پایان رو وارد می کنم
حالا می خوام پس از اینکه کاربر اطلاعات رو به ترتیب در تکس باک ها وارد کرد اگر قبلا همین داده ها ثبت شده بود یه پیغام بده یعنی ساعت شروع و پایان یکی بود (با شرط اینکه بقیه داده هامون کامل برابر هستند یعنی 8 تا فیلد دیگه)
و اگر هم ساعت وارد شده توی بازه زمانی ای که قبلا ثبت شده بود هم یه پیغام بده مثلا اگر قبلا ساعت 8 - 10 ثبت شده و حالا خواستیم 7.30 - 9.30 وارد کنیم (با شرط اینکه بقیه داده هامون کامل برابر هستند) یه پیغام خطا بده

شرمنده اگر خوب توضیح ندادم

hasan_esfahan
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 14:36 عصر
برای سوال اولی

حالا می خوام پس از اینکه کاربر اطلاعات رو به ترتیب در تکس باک ها وارد کرد اگر قبلا همین داده ها ثبت شده بود یه پیغام بده یعنی ساعت شروع و پایان یکی بود (با شرط اینکه بقیه داده هامون کامل برابر هستند یعنی 8 تا فیلد دیگه)

"select count(*) from tb1 where fild1='"+textBox1.Text +"' and ..... "

13601360
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 18:15 عصر
ممنون دوست عزیز اما من میخوام در زمانی که کاربر آخرین تکس باکس رو پر کرد و دکمه insert رو زد پیغام تکراری بودن رو بده

hasan_esfahan
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 21:21 عصر
int item=0;
OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\mydata.mdb");
OleDbCommand com = new OleDbCommand("select count(*) from tb1 where fild1='" + textBox1.Text + "' ", con);
con.Open();
item =(int) com.ExecuteScalar();

con.Close();
if (item)
MessageBox.Show("ok");
else
MessageBox.Show("error");